خواص گلابی | فوائد درمانی گلابی برای سلامتی

خواص گلابی | فوائد درمانی گلابی برای سلامتی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/13

یکی از میوه های محبوب در فصل تابستان گلابی می باشد، گلابی میوه ای است که بسیار مفید است و سرشار از مواد معدنی و ویتامین می باشد، از این رو، می توان با مصرف گلابی در فصل تابستان از ابتلا به برخی بیماری ها پیشگیری نمود و همچنین برخی بیماری ها را درمان کرد.

گلابی یکی از مفیدترین میوه ها می باشد. در ترکیبات گلابی ویتامین ها، مواد معدنی، فیبرهای غذایی، اسید ارگانیک و غیره وجود دارد. گلابی دارای فوائد و خواص پزشکی در درمانی زیادی می باشند که مهمترین آنها عبارتند از:

1- گلابی از فیبرهای غذایی مفید غنی می باشد. این فیبرها برای فعالیت نرمال روده ها بسیار مفید است. روده ها را تمیز می کند و مانع از یبوست می گردد.

2- در گلابی اسید فولیک (ویتامین B9) زیادی موجود می باشد. این ویتامین برای سیستم تولید خون انسان بسیار واجب و ضروری است. همچنین اسید فولیک در زمان بارداری یکی از ویتامین های ضروری می باشد. این ویتامین مانع از نقص مادر زادی در جنین می شود.

3- گلابی سرشار از پتاسیم می باشد. این ماده معدنی برای قلب بسیار مفید است. فعالیت قلب را بهتر می کند و ریتم آن را تنظیم می نماید.

خواص گلابی | فوائد درمانی گلابی برای سلامتی

4- گلابی دارای خواص سبک ادرار آورندگی می باشد.

5- گلابی برای درمان بیماری پروتستات واجب و بسیار ضروری است. در طب سنتی برای درمان بیماری پرستات از کمپوب گلابی و یا چای گلابی به عنوان درمان و پیشگیری استفاده می شده است.

6- گلابی سرشار از ویتامین C می باشد. این ویتامین در سلامتی رگ ها نقش بسیار بزرگی دارد.

7- گلابی سرشار از ویتامین K می باشد. ویتامین K برای پیشگیری از ایجاد ترومبوز در رگ ها بسیار مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859879

نظرات کاربران

*