خواص و مضرات به

خواص و مضرات به

میوه به(به انگلیسی Quince) از جمله میوه های پرخاصیت و مفید است که فوائد و کاربردهایی هم بصورت میوه، هم در غذاها و هم بصورت دمنوش – دمنوش خود به و دمنوش برگ به – دارد. در این نوشته برخی از خواص و البته مضرات میوه به(که معمولا به جهت مصرف زیاد است) آورده می شوند.

ابتدا باید یادآور شوم که میوه به را حتما بصورت رسیده که رنگ آن زرد است تهیه کنید، البته میوه به نارس که زرد متمایل به سبز است را نیز می توانید با چند روز در دمای اتاق نگهداشتن، به میوه رسیده به تبدیل کنید.

طبیعت یا طبع میوه به معتدل است و البته طبع دانه های به که به "به دانه" معروف هستند، سرد و تر است.

میوه به سرشار از انواع ویتامین های آ، ب، ث و همچنین مواد قندی و پیتین است. میوه به را هم بصورت خام می توان مصرف کرد که البته کمی حالت گس دارد، هم از آن غذا تهیه می شود مانند خورش به و هم بصورت مربا تهیه و مصرف می شود که شاید بتوان گفت بهترین حالت مصرف آن بصورت غذا است که نه حالت گس دارد و نه بواسطه مربا شدن قند زیاد. البته خشک شده به را نیز می توان بصورت خام مصرف کرد یا از آن دمنوش تهیه کرد. ضمنا از برگ درخت به نیز دمنوش تهیه می شود.

خواص درمانی به

میوه به در درمان عفونت های روده ای و ورم حاد روده، اسهال، سوزش مجاری ادرار، تنگی نفس و انواع سردردها کاربرد داشته و مفید است. برخی نیز معتقدند که به برای تقویت معده، تحریک اشتها، هضم غذا، از بین بردن بوی بد دهان، ادرار آور بودن و کاهش وزن مفید است.

هر صد گرم به حاوی 52 کالری انرژی، 0.37 گرم پروتئین، 14.08 گرم کربوهیدرات، 9 گرم چربی و 1.7 گرم فیبر و 13.8 گرم ویتامین ث(C) است.

درخصوص مضرات به با بررسی منابع در می یابیم که ضررهای بسیاری برای به ذکر نشده است. البته درخصوص دانه به یا به دانه گفته می شود که دانه به را هرگز نجویید و نخورید، زیرا به دانه حاوی یک ماده سمی مضر برای بدن است. بهترین راه مصرف به دانه، ریختن آن در آب جوش و استخراج لعاب به دانه است یا اینکه به دانه ها را مدتی در دهان نگهداشته و مرتب بمکید تا لعاب آن خارج شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 686
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)