خواص و فوائد موز سیاه شده | اهمیت مصرف موز لکه دار

خواص و فوائد موز سیاه شده | اهمیت مصرف موز لکه دار
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/22

وقتی برای خرید میوه به میوه فروشی ها می رویم، سعی می کنیم میوه های خوب و تازه را انتخاب کنیم، در خرید موز هم معمولاً مردم موزهای زرد و شاداب و تازه را می خرند در حالی که بر اساس جدیدترین تحقیقات موزهای لکه دار و سیاه شده در مقایسه با موزه تازه و زرد دارای خواص و فوائد بیشتری هستند و از این رو، بعد از خرید موز و چند روز بعد موزها که سیاه می شوند را دور نریزید و آن را مصرف کنید.

همه می دانیم که، موز میوه ای مفید و خوشمزه است. اما آیا می دانید موزهایی که دارای لکه های سیاه هستند، فوائده و خواص بیشتری دارند و بر روی ارگانیسم بدن انسان تاثیرات زیادی می گذارند؟ از جمله فوائد موزهایی که سیاه شده اند، عبارتند از:

1- یکی از جالب ترین و بهترین تاثیرات مفید این نوع از موزها بر روی ارگانیسم بدن انسان ایجاد شادابی و سرحالی در انسان است. چرا که در ارگانیسم بدن انسان سبب افزایش ترشح هرمون سروتونین می شود. تریپتوفان آمینو اسید موجود در موز است که، باعث پالایش ذهن و تقویت روحیه می شود. تحقیقات نشان داده است که این میوه با طریق تغییر تریپتوفان با ترکیب ویتامین های B هورمون شادی سروتونین تولید می کند و در نتیجه با افسردگی مبارزه می کند و حس خوب در فرد ایجاد می کند.

2- برای افرادی که از بی خوابی اذیت می شوند و دچار اختلال خواب هستند، مصرف موزه سیاه شده توصیه می شود. همچین این نوع از موزه با بیماری سرطان مقابله می کند. بر اساس تحقیقات دانشمندان موزهای له شده و سیاه دارای ماده معجزه آسای تی – ان – اف میباشند که، قدرت مبارزه با سلول های سرطانی و از بین بردن آنها را دارند و هر چقدر موز رسیده تر و سیاه تر باشد، بیشتر دارای این ماده است. لذا موزهای زرد و شاداب را نخورید و صبر کنید تا سیاه و پژمرده شوند، آنوقت آنها را بخورید، زیرا موز رسیده هشت برابر بیشتر از موز نرسیده تی – ان – اف دارد، به عبارت دیگر هشت برابر بیشتر خاصیت ضد سرطان دارد.

خواص و فوائد موز سیاه شده | اهمیت مصرف موز لکه دار

3- موز سیاه شده انسان را سیر نگه می دارد و سبب می شوند که دید و نگاه انسان وسیع و گسترده شود و همچنین برای کسانی که می خواهند، وزن کم کنند و رژیم لاغری دارند، بسیار مفید است.

4- موز سیاه منبع بسیار غنی از پتاسیم می باشد. پتاسیم در ارگانیسم بدن انسان آب و مواد معدنی را محافظت می کند و بر روی سیستم عصبی انسان تاثیرات بسیار خوبی دارد. پتاسیم ماده ای معدنی است که برای سلامت قلب ضروری است. اما با این وجود خیلی ها به اندازه کافی مصرف این ماده را در غذاهایشان ندارند. موز سرشار از پتاسیم است و هر موز در اندازه متوسط حاوی ۹ تا ۱۰ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه است. پتاسیم موجود در موز فشار خون را تنظیم می کند و از حملات قلبی جلوگیری می کند.

5- موز سیاه شده در عین حال از عضلات انسان محافظت می کند. متابولیسم را افزایش می دهد. علاوه بر این، دارای خواص محافظت کنندگی از قلب و عروق می باشد و نیز میوه ای است که بر روی قلب تاثیرات خیلی خوبی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863074

نظرات کاربران

*