خواص و فوائد آب پنیر | آب پنیر؛ اکسیر جوانی | مزایا و مضرات اب پنیر

خواص و فوائد آب پنیر | آب پنیر؛ اکسیر جوانی  | مزایا و مضرات  اب پنیر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/09

در هنگامی که به صورت خانگی پنیر و یا ماست درست می کنید، از آن زرد آبی به وجود می آید که به آن زرد آب شیر با آب پنیر می گویند. این ماده بسیار مفید است و برای سلامتی و زیبایی اثر گذار است و در مواد آرایشی و ماسک های زیبایی به صورت گسترده استفاده می شود. از این رو در این مقاله به بررسی خواص و مزایای آب پنیر می پردازیم.

بسیاری از مردم اهمیت و خواص شیر را جدی نمی گیرند و این اشتباهی بسیار بزرگ است. چرا که در ترکیبات شیر برای انسان مواد غیر قابل جایگزین و بسیار مهم و مفیدی وجود دارد. از جمله این مواد لاکتوز، پروتئین ها، و گروه های ویتامین های A، C، E و B و همچنین اسیدهای مفید و منیزیم و کلیسم را می توان نام برد. با توجه به ترکیبات غنی شیر، آب به وجود آمده از آن با هدف سلامتی و آرایشی به صورت گسترده استفاده می شود.

آب شیر از جمله آب پنیر در شرایط خانه تهیه کردن و استفاده از فوائد آن امکان پذیر می باشد. آب پنیر برای دفع مواد سمی و مضر از بدن کمک می کند. لاکتوز موجود در آب پنیر سیستم گوارش را بهتر می کند. همچنین فلورای (Flora) روده را تقویت می کند. این گونه پاک کردن روده ها تولید گاز در روده ها را کُند می کند و مانع از رشد باکتریهای مضر می شود.

آب پنیر، به ویژه برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و از چاقی اذیت می شوند، بسیار مفید است. این محصول در درجه اول، سبب تقویت متابولیسم بدن می شود و ارگانیسم بدن را مجبور به بیدار شدن و فعالیت می نماید و در نتیجه برای رهایی از اضافه وزن مفید است.

آب پنیر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. برای تقویت سیستم ایمنی بدن، در وعده های غذایی خود آب پنیر را وارد کنید. استفاده منظم از آب پنیر، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و تعادل و بالانس در انرژی می شود. متخصصان و کارشناسان تعذیه توصیه می کنند، هر روز صبح یک لیوان آب پنیر نوشیده شود.

آب پنیر بدن انسان را با عشق و محبت پر می کند. به معنای حقیقی چرا که این وسیله اعجاز آوری و شگفت انگیز موجب ترشح هورمون خوشبختی (سروتونین) در بدن انسان می شود. در مورد پتاسیم باید گفت این ماده برای تمرکز حواس و تقویت ذهن تاثیرات بسیار زیادی دارد. ویتامین B موجود در آب پنیر برای ثبات عاطفی بسیار موثر است. به همین دلیل در سایه آب پنیر خستگی های مزمن و استرس کاهش می یابد و می توان با آن مبارزه کرد.

خواص و فوائد آب پنیر | آب پنیر؛ اکسیر جوانی  | مزایا و مضرات  اب پنیر

آب پنیر در روند و کارهای آرایشی هم به صورت گسترده استفاده می شود، بخش زیادی از ترکیبات مواد آرایشی طبیعی را زرد آب شیر یا آب پنیر تشکیل می دهد. لذا جای تعجب ندارد که زرد اب شیر را به عنوان وسیله نجات بخش و نجات دهنده برای پوست عنوان کرد. چرا که آن با چین و چورک صورت مبارزه می کند، رطوبت پوست را تامین می کند و همچنین پوست صورت را بسیار براق و سالم می کند.

زرد آب شیر (آب پنیر)، برای موها هم بسیار مفید است، آنتی اکسیدان موجود در زرد آب شیر برای بلند شدن مو و ترمیم آنها بسیار مفید است و روند پیری مو را کُند می کند و یک ماده آرایشی با ارزش می باشد. به همین دلیل از آب پنیر به صورت گسترده در ماسک ها استفاده می شود.

آب پنیر وسیله تمیز کننده می باشد، زرد آب شیر را با رسوبات قهوه (ته نشین های قهوه) مخلوط کنید و اسکراب درست کنید. این اسکراب را به روش ماساژ دادن بر روی صورت خود بمالید و آن را بیش از 3 دقیقه بر روی پوست خود نگه دارید. احتیاط کنید که وارد چشم نشود. سپس با آب گرم آن را بشورید.

تهیه ماسک با آب پنیر، ماسکی که چین و چورک های کوچک را از بین می برد. آب پنیر را در قالب های یخ بریزد و آن را منجمد کنید. در روز صبح قبل از آرایش کردن، صورت خود را با این قالب های یخ تمیز کنید. برای آرایش کردن این روش بهترین نوع آماده شدن می باشد.

به آب پنیر می توانید مواد مختلفی هم اضافه کنید. اضافه کردن ماست و شکر مناسب می باشد. به این روش برای کودکان کم و سن و سال می توان ژل درست کرد. اضافه کردن زرد آب پنیر به غذاهای کودکان توصیه می شود. چرا که به شیر مادر بسیار شبیه می باشد.

این محصول به علت ویژگی ها و خواص خود واقعاً نادر می باشد. به همین دلیل می توان در غذا و همچنین آرایش خود ار آن استفاده کرد. در نتیجه بدون توجه به سن و سال جوان و زیبا دیده خواهید شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863049

نظرات کاربران

*