خواص میوه دستنبو چیست؟

خواص میوه دستنبو چیست؟

توصیه می شود که قبل از غذا، از میوه دستنبو استفاده کنید، این میوه در فصل تابستان در بازار موجود می باشد، دستنبو گیاهی خوش عطر و خوش بو می باشد که دارای فوائد بسیاری دارد، اما هنوز خیلی‌ها و به خصوص نسل جوان با این گیاه معطر بیگانه‌اند.

دستنبو میوه‌ای از خانواده خربزه اما اندازه آن کوچک‌تر از خربزه است و تقریباً به اندازه یک کف دست می‌باشد. هر چند این میوه خوراکی و طبع آن گرم می‌باشد، اما شهرت آن بیشتر به واسطه بوی خوشی است که دارد. دستنبو میوه ایی پرآب، اشتهاآور، چاق‌کننده و جلا دهنده رخسار بوده و در فصل تابستان موجب رفع تشنگی می‌شوند. این میوه به همراه خربزه از یک خانواده بوده و اختلاف آن‌ها تنها به علت رنگ، مزه و اندازه است که هر چه بزرگ، شیرین، پرآب و لطیف‌تر باشند، خاصیت آن‌ها بیشتر است.

دستنبو و یا خربزه تخم قندی سرشار از ویتامین B و ید می باشد، به همین دلیل یکی از میوه های با ارزش است. در درجه اول برای داشتن خواب راحت به انسان کمک می کند، در کنار این، به گفته متخصصان، عطر دستنبو در زوج ها سبب افزایش میل جنسی می شود.

خوردن دستنبو قبل از غذا، سبب تمیزی و پاکسازی اندام های گوارشی انسان از مواد سمی می شود. برای کلیه ها، کیسه صفرا در زمانی که دچار سنک کلیه و کیسه صفرا می باشد، خوردن دستنبو سبب کاهش درد می شود و هم این که دستنبو ضد عفونی کننده است و به همین دلیل برای مقابله و پیشگیری از بیماری های عفونی مفید می باشد.

برای کسانی که از هموروئید شکایت دارند، غذایی بسیار مفید است. اگر تخم دستنبو را بجوشانید و سپس آب آن را میل کنید، برای مقابله با ناراحتی های نای و سیستم تنفسی مفید می باشد.

آب تخم دستنبو هم برای کسانی که دارای ناراحتی و بیماری کبدی می باشند، تاثیر مثبتی دارد، لاکن خوردن روزی یک استکان از آب دستنبو مفید است و بیش از آن توصیه نمی شود.

دستنبو به ارگانیسم بدن انسان احساس خنکی می دهد، اگر بر روی محلی که سوخته است، دستنبو گذاشته شود، سبب کاهش درد آن می شود و به بهبود و درمان آن کمک می کند.

در زمانی که گوشت می پزید، اگر پوست دستنبو را به آن اضافه کنید، سبب می شود که گوشت زودتر بپزد. علاوه بر اینها، این میوه به دلیل مدر بودن برای کسانی که دچار احتباس ادرار و یا سنگ مجاری ادراری هستند بسیار موثر است و همچنین افراد مبتلا به کم خونی، نقرس و روماتیسم بهتر است حتماً از این میوه در برنامه غذایی خود قرار دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خواص میوه دستنبو چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)