خواص درمانی سنگ های بارزش کدامند؟ سنگ های قیمتی چه تاثیراتی بر سلامتی انسان دارند؟

خواص درمانی سنگ های بارزش کدامند؟ سنگ های قیمتی چه تاثیراتی بر سلامتی انسان دارند؟

معمولا بسیاری از مردم از سنگ های مختلف به وصرت تزئینی استفاده می کنند، بدون اینکه متوجه خواص درمانی آن باشند، در بیشتر موارد از سنگ به عنوان نگین انگشت استفاده می شود. در کنار استفاده تزئینی از سنگ ها بهتر است مد نظر داشته باشیم که سنگ ها خواص درمانی زیادی دارند.

انسان ها از سنگ های قیمتی معمولا به عنوان اشیای تزئینی استفاده می کنند. با گذر زمان استفاده از این سنگ های زیبا و قیمتی اگر چه تغییر کرده است ولی تاثیرات آنها بر روی ارگانیسم بدن انسان تغییر نکرده است. هر کدام از سنگ های قیمتی بر روی ارگانیسم های بدن تاثیرات متفاوتی دارد. که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سنگ زمرد:

سنگ زمرد بیماری چشم را شفا می دهد. رنگ سبز این سنگ با ارزش در کنار از بین بردن ناراحتی ها چشم بر روی سیستم عصبی بدن هم تاثیر زیادی می گذارد و خواص آرامبخشی دارد. سنگ زمرد با التهاب و عفونت مقابله می کند، برای درمان بیماری های مثانه و مجرای ادرار مفید است. این سنگ سوختگی ها، دیابت و درد قلب را معالجه می کند. فشار خون را کاهش می دهد. سنگ زمرد همچنین فعالیت کبد را نرمال می کند. اختلالات خواب را از بین می برد. درمان بیماری سل را آسان می کند.

2- سنگ کهربا:

سنگ کهربا از زمان های بسیار قدیم به عنوان سنگ درمانی برای معالجعه بسیاری از بیماری ها معروف بوده است. در حال حاضر هم در عرصه طبابت از این سنگ به صورت گسترده استفاده می شود. سنگ کهربا سردرد و دندان درد را از بین می برد. فعالیت قلب را بهبود می بخشد. ارگانیسم بدن را از امواج مغناطیسی محافظت می کند.

علاوه بر این، سنگ کهربا بر روی خون تاثیر مثبت دارد، سنگ کهربا به علت داشتن مقدار زیاد ید برای درمان بیماری تیروئید هم بسیار مفید است و نیز برای پیشگیری از بیماری تیروئید به صورت گسترده استفاده می گردد. به همین دلیل این سنگ برای درمان بیماری های عفونی بسیار مفید است. سنگ کهربا مبادله مواد در بدن را نرمال می کند و در کنار این برای تقویت کلیه ها و روده هم مفید است.

3- سنگ مروارید:

از این سنگ در دنیای طبابت برای درمان بیماری سیستم عصبی و هم چنین فراموشی به صورت گسترده استفاده می شود. این سنگ برای ارگانیسم بدن انسان تاثیرات زیادی دارد. سمومی کلی بدن را نرمال می کند در طب سنتی از آب مروارید هم استفاده می شود. آب مرواید خواص ضد التهابی زیادی دارد.

4- سنگ فیروزه:

سنگ فیروزه از بین برنده اختلال خواب و ناراحتی های شبانه می باشد. از تاثیرات دیگر این سنگ بر ارگانیسم بدن انسان می توان به از بین بردن سردرد، بی حالی و خستگی اشاره کرد. افرادی که از سنگ فیروزه بر روی اشیای تزئینی خود استفاده می کنند، در زمان مبتلا شدن به بیماری این سنگ تغییر رنگ می دهد.

5- سنگ الماس:

این سنگ بی خوابی را رفع می کند. با بیماری معده و عفونت آن مبارزه می کند. دمای زیاد ارگانیسم بدن را کاهش می دهد. مبادله مواد در بدن را تنظیم می کند. برای پیشگیری از ایجاد سنگ در کلیه ها مفید است. برای معالجه بیماری پوستی مفید است. این سنگ با ارزش همچنین برای سیستم عصبی و قلب مفید است.

6- سنگ یاقوت کبود:

این سنگ برای کمر درد، بیماری سیستم تنفسی، بیماری اسم، التهاب، بیماری قند مفید است. از زمان های گذشته از این سنگ برای درمان بیماری چشم هم استفاده می شده است. این سنگ با ارزش برای درمان بیماری کلیه ها هم مفید است و هم اینکه فشار خون را کاهش می دهد.

7- سنگ یاقوت سرخ:

یاقوت سرخ برای درمان بیماری نخاعی و مفاصل مفید است. بر روی سیستم گوارش و فعالیت کبد تاثیر مثبت دارد. برای جلوگیری از خونریزی مفید است. بر اساس گفته های پزشکان این سنگ فعالیت مغز را بهتر می کند، و پتانسیل انسان را افزایش می دهد.

8- سنگ عقیق:

این سنگ همانطور که دارای رنگ های مختلفی می باشد بر روی سیستم بدن انسان ها تاثیرات گوناگونی دارد. این سنگ دردهای موجود در بدن را از بین می برد. احساس ترس را از بین می برد. رگ ها را تقویت می کند. برای درمان بیماری پوستی مفید است. بر روی حال کلی انسان تاثیر مثبت دارد. همچنین فعالیت جنسی را افزایش می دهد.

اگر به سلامتی خود ارزش قائل هستید از سنگ های با ارزش استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خواص درمانی سنگ های بارزش کدامند؟ سنگ های قیمتی چه تاثیراتی بر سلامتی انسان دارند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)