خواص درمانی انگور | درمان بیماری با انگور

خواص درمانی انگور | درمان بیماری با انگور

در فصل تابستان یکی از میوه های محبوب و مورد علاقه بسیاری از مردم انگور می باشد، که مصرف زیادی معمولا دارد، انگور یکی از مفیده ترین میوه ها می باشد و برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر و مفید است، از این رو، توصیه می شود حتما در این فصل مصرف انگور را داشته باشید.

انگور برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، یعنی انگور یکی از مفیدترین میوه ها می باشد، که دلیل آن غنی بودن انگور از مواد مختلف معدنی و ویتامین ها است. در ترکیبات انگور موادی وجود دارد، که آنها را در در ترکیبات محصولات بسیار کمی می توان پیدا کرد. همانطور که فیلسوف بزرگ یونانی بقراط می گوید: انگور برای سلامتی انسان مانند شیر مادر مفید است. از جمله فوائد انگور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- در ترکیبات انگور اسیدهای اورگانیک وجود دارد، که برای تمیز کردن مجرای تنفسی مفید است و سبب نرم شدن سرفه های خشک می شود.

2- انگور سبب تقویت دیواره رگ ها می شود و آنها را انعطاف پذیرتر می کند. که از دلایل این خواص وجود ماده ای به نام روتین در انگور می باشد.

3- انگور به دلیل اینکه سرشار از پتاسیم می باشد، تنش و اصطراب های قلبی را کاهش می دهد و عضلات قلب را نیز تقویت می کند و همچنین ورم های (Edema) مرتبط با قلب را کاهش می دهد.

خواص درمانی انگور | درمان بیماری با انگور

4- افرادی که از کم خونی اذیت می شوند، بهتر است انگور بخورند. در ترکیبات انگور اسید فولیک (ویتامین B9) وجود دارد، که بر روی دستگاه تولید خون تاثیر می گذارد و برای عملکرد آن ضروری می باشد.

5- انگور برای پیشگیری از بیماری کلیوی بسیار مفید است. همچنین انگور کلیه ها را از سنگ کلیه پاک می کند.

6- در زمان ابتلا به بیماری نقرس انگور بسیار مفید است، چرا که انگور اسید اوریک را که عامل بیماری است، از از ارگانیسم بدن خارج می کند.

7- در ترکیبات انگور اسیدی وجود دارد که، ریسک ابتلا به سرطان پستان و دهانه رحم در زنان را کاهش می دهد.

8- در ترکیبات انگور ماده رسوراترول (Resveratrol) وجود دارد. این ماده بهترین ماده برای پیشگیری از بیماری سرطان می باشد.

9- انگور بر روی سلامتی روده ها تاثیر بسیار مثبتی می گذارد. میکروب های مضر در روده را از بین می برد.

10- در ترکیبات انگور ماده تروستیلبن (Pterostilbene) وجود دارد، که مقدار کلسترول خون را کاهش می دهد و فشار خون را پایین می آورد. به این طریق قلب و رگ ها را از بیماری محافظت می کند. این ماده در ترکیبات انگور سیاه بیشتر می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
خواص درمانی انگور | درمان بیماری با انگور
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 4
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
MB
محمدعلی باباخانی ( 2018-08-12 00:49:48 )
باتشکر از مقاله . درمورد دیابت وقند موجود در انگور توصیحی ندادهاید.