خواب رفتن دست ها در خواب | علل به خواب رفتن دست ها در زمان خواب

خواب رفتن دست ها در خواب | علل به خواب رفتن دست ها در زمان خواب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/20

بی حس شدن دست ها و خواب رفتن آنها برای هر کسی می تواند به وجود آید و معمولا بعد از چند دقیقه درست شده و به حالت اول خود باز می گردد، ولی اگر بی حسی و خواب رفتن دست ها مکرر و مداوم می باشد، در آن صورت باید به آن توجه کرد و به پزشک مراجعه نمود، چرا که در این موقع احتمال دارد نشان دهنده بیماری های مختلف باشد.

بسیاری از انسان ها با این مشکل مواجه می شوند. انسان موقعی که سحر از خواب بیدار می شود، دست خود را حس نمی کند و در دستانش درد احساس می شود. در چنین صورتی دچار اصطراب و پریشانی نشوید، علل آن می تواند، بسیار طبیعی باشد.

دلیل بی حس شدن دست ها می تواند مختلف باشد. در بیشتر موارد این حالت به دلیل خوابیدن در موقعیت نامناسب، داشتن بالشت بسیار بلند، پوشیدن لباس های شب تنگ، داشتن کارهای فیزیکی سنگین و غیره باشد. اما گاهی بی حس شدن دست ها می تواند علائم و نشان دهنده بیماری های مختلف هم باشد. اگر نه تنها دست ها در شب، بلکه در طول روز هم بی حس شود و بی حسی دیر بر طرف شود و نیز بی حسی به صورت ناگهانی رخ دهد، دست ها با گذر زمان ضعیف شوند و ... . در صورتی که این علائم و نشانه های را مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید. این می تواند نشان دهنده هر نوع بیماری باشد. از جمله این بیماری ها عبارتند از:

1- سندرم تونل کارپ (Carpal tunnel syndrome)

در این موقع، دست ها بی حسی و دچار درد می شود. با گذشت زمان، انسان حرکات عادی را هم نمی تواند انجام دهد، در دست های خود چیزی را نمی تواند، نگه دارد. این اختلال جدی حتی می تواند سبب علیل بودن انسان هم شود. در بسیار از موارد، این اختلال در افرادی که با کامپیوتر کار می کنند، خیاط ها و نوازنده ها و رنگرزهای می تواند به وجود آید.

خواب رفتن دست ها در خواب | علل به خواب رفتن دست ها در زمان خواب

2- بیماری ستون فقرات: در این موقع عصب هایی دست و رگ های دست مورد فشار قرار می گیرد و در نتیجه دست های بی حس می شود.

3- دیابت قندی؛

4- کم خونی؛

5- بیماری قلبی – عروقی؛

6- بیماری سیستم عصبی؛

در اکثر مواقع خواب رفتن دست ها، طبیعی است و بعد از چند دقیقه بهبود می یابد، ولی اگر حس کردید که بی حسی و خواب رفتن دست ها غیر طبیعی است، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 80
تعداد کل آرا: 3087
تعداد کل بازدیدها: 329412

نظرات کاربران

*