خطرناکترین لوازمی که هر روز از آنها هر روز استفاده می کنیم | کدام لوازم روزانه خطرناک می باشند

خطرناکترین لوازمی که هر روز از آنها هر روز استفاده می کنیم | کدام لوازم روزانه خطرناک می باشند

برخی از اشیاء و لوازمی که انسان به طور روزمره از آنها استفاده می کند، ممکن است بسیار خطرناک و مضر برای سلامتی باشند، ولی به علت عدم آگاهی و عدم توجه این مساله رعایت نشود، از این رو، در مطالب حاضر خطرناک ترین لوازمی که روزانه مردم از آنها استفاده می کنند را از دید کارشناسان و متخصصان بررسی می کنیم.

دانشمندان هشدار می دهند، امروزه لوازم روزمره ی معمولی که انسان ها هر روز از آنها استفاده می کنند، می تواند منبع عفونت های جدی باشد. به همین دلیل توصیه می کنند که، مردم از این لوازم را بعد از مدتی استفاده، کنار بگذارند و دیگر از آن استفاده نکنند. دانشمندان در مورد خطرناک ترین لوازم روزانه مورد استفاده مردم و مدت زمان مناسب استفاده از آن ها را مشخص کرده اند.

1- اسکاچ:

بر اساس گزارش رسانه ها، اسکاچ یکی از خطرناک ترین لوازم مرتبط با تغذیه می باشد. اسکاچ هایی که به صورت دائمی و همیشگی مرطوب هستند، محیط عالی برای رشد و ازدیاد باکتری ها و میکروب ها می باشند. متخصصان حتی توانسته اند، مشخص کنند که بر روی اسکاچ باکتری هایی مانند سپتیسمی (Septicemia) و مننژیت (Meningitis) انباشته می شوند. به همین دلیل دانشمندان توصیه می کنند که، اسکاچ ها هر هفته تعویض شوند.

2- لیف حمام:

لیف های حمام هم به دلیل اینکه در شرایط مرطوب نگهداری می شوند، منبع آلودگی و محل جمع شدن باکتری ها و میکروب ها می باشند و این شرایط برای رشد سریع میکروب ها بسیار مناسب است. متخصصان توصیه می کنند، لیف های حمام را بعد از هر بار استفاده به صورت کامل شسته و در هوای باز خشک شود و هر سه ماه یکبار هم بهتر است، لیف ها تعویض شوند.

3- مسواک:

اگر در داندان و لثه ها شما مشکلی وجود ندارد، مسواک های خود را هر سه ماه یکبار عوض کنید. اما بعد از ابتلا به بیماری های عفونی، آنژین صدری (Angina pectoris) و استوماتیت (stomatitis)، حتماً باید مسواک خود را عوض کنید. متخصصان همچنین نگهداری مسواک در حمام را توصیه نمی کنند.

4- کفش های خانگی یا دمپایی:

اینها را بهتر است هر 6 ماه تعویض کرد. چرا که در بیشتر موارد آنها منبع قارچ ها هستند و ریسک ابتلا به بیماری قارچی را افزایش می دهند.

5- بالشت ها:

بالشت ها محلی برای جمع شدن گردو و غبار و میکروب های ریز می باشند. از این جهت هر 5 سال یکبار بهتر است که، بالشت های خود را عوض کنید. در زمان استفاده هر چند وقت یکبار آنها را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا در برابر خوشید باشد. بالشت های کهنه یکی از علل و دلایل اصلی آلرژی محسوب می شوند. اگر در هنگام صبح که از خواب بیدار می شوید، آب ریزش بینی دارید، عطسه می کنید و سرفه دارید، حتماً در این صورت بالشت خود را عوض کنید.

6- شانه ها:

هر سال بهتر است، آنها را عوض کنید. در زمان استفاده بهتر است که هر هفته با صابون آنها را بشورید. شانه ها در بیشتر موارد عامل ایجاد مشکلات پوستی سر و مو می باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خطرناکترین لوازمی که هر روز از آنها هر روز استفاده می کنیم | کدام لوازم روزانه خطرناک می باشند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)