خطرات و مضرات ظروف تلفون | نحوه استفاده درست از ظروف تفلون

خطرات و مضرات ظروف تلفون | نحوه استفاده درست از ظروف تفلون
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/23

امروزه استفاده از ظروف تفلون بسیار شایع در بین مردم می باشد و بسیاری از خانم ها علاقه زیادی به پخت و پز در ظروف تفلون دارند، ولی با این حال، این ظروف هم دارای مضرات و زیان هایی برای سلامتی می باشد. به همین دلیل در استفاده از آنها باید دقت لازم را داشته باشیم

تفلون ماده نسوز در دوران معاصر می باشد، در حال حاضر، ماهیتابه ها و ظروف تفلون در هر خانه ای وجود دارد. اما تحقیقاتی علمی مختلفی که در کشورهای گوناگون دنیا در اتباط با ظروف تفلون انجام شده است، نشان می دهند که، تلفون اصلاً ماده بی ضرر و بی زیانی نمی باشد.

یر اساس نتایج تحقیقات، گرم کردن زیاد و شدید تفلون موجب آزاد شدن مواد مضر بسیاری می شود. که این مواد بر روی سلامتی انسان تاثیرات منفی می گذارد و این طور گمان می رود که این مواد مضر و سمی در به وجود آمدن بیماری سرطان موثر می باشند.

شرکت معروف DuPont که صاحب برنده معروفی از تلفون می باشد و تولید کننده تفلون در دنیا است، تصدیق کرده است، که گرم کردن ظرف تفلون به میزان 260 درجه سانتی گراد و بیشتر از این، موجب ایجاد مواد سرطان زا شده و در انسان عامل به وجودآمدن سرطان می گردد. به همین دلیل توصیه می شود، برای محافظت و مراقبت از تاثیرات منفی این مواد، غذاهایی که نیاز به گرم کردن زیاد دارند را، در ظرف های تلفون گرم نکیند. این غذاها را آب پز و یا بخار پز کنید و تنها در مورد بی زیان و بی خطر بودن مواد غذایی بر روی سلامتی خود، اطمینان حاصل نماید.

در زمان خرید ظروف تفلون هم توجه داشته باشید که، این ظروف حتماً از سوی شرکت های معتبر و مورد اطمینان تولید شده باشند.

اگر بر روی ظروف تفلون خط ها و یا آسیب دیدگی های دیگری ایجاد شده است، لازم است این گونه ظروف را حتماً از استفاده خود خارج کنید. چرا که در نتیجه آسیب دیدن تفلون، سبب وارد شدن مواد مضر به داخل غذا می شود. به همین دلیل در زمانی که می خواهید، در ظرف تفلون غذایی را آماده کنید، برای به هم زدن غذا از چاقو، چنگال، قاشق های فلزی و غیره استفاده نکنید. برای پختن غذا در این ظروف تنها از قاشق های چوبی و یا پلاستکی مخصوص استفاده کنید.

با این حال، امروز ظرف ها تفلونی در منازل به صورت گسترده استفاده می شوند، با این وجود در مورد استفاده از آنها نظر واحد و یکپارچه ای وجود ندارد. تنها به این دلیل بسیاری از پزشکان به جای استفاده از ظروف تفلونی توصیه می کنند که، مردم از ظروفی که دارای روکش سرامیکی و کاشی های معدنی می باشند، استفاده نمایند و یا از دیگ های بخار استفاده کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240022

نظرات کاربران

*