خطرات و مضرات تند غذا خوردن چیست؟ آیا می دانید تند غذا خوردن چه عوارضی دارد

خطرات و مضرات تند غذا خوردن چیست؟ آیا می دانید تند غذا خوردن چه عوارضی دارد

برخی از مردم عادت دارند که غذاهای خود را تند تند بخورند، اما غافل از اینکه تند غذاها خوردن نه تنها خوب نیست، بلکه می توانند خطرات و مضراتی هم داشته باشد و منجر به شکل گیری برخی از بیماری ها، شود، از این رو، در مطلب حاضر، خطرات و مضرات تند غذا خوردن را تقدیم شما می کنیم.

بر اساس تحقیقات جدید، آرام غذا خوردن ریسک ابتلا به چاقی و هم چنین بیماری متابولیک را کاهش می دهد.

بر اساس نتایج گزارشی که در اجلاس علمی سازمان قلب آمریکا در سال 2017 ارائه شده، نشان می دهد که، آرام غذا خوردن موجب تضمین سلامتی انسان می شود.

گروهی از پژوهشگران در دانشگاه هیروشیما، برای بررسی و تحلیل تاثیرات تند و آرام غذا خوردن بر روی سلامتی انسان، در سال 2008 تحقیقی را انجام دادند. در این تحقیق افرادی را که میانگین سنی 51 سال داشتند و به بیماری متابولیک مبتلا بودن مورد بررسی و آزمایش قرار دارد. در تحقیق حاضر 642 مرد و 441 زن حضور داشتند که مورد آزمایش و مطالعه قرار گرفتند. پروهشگران شرکت کنندگان در این تحقیق را به سه گروه تقسیم نمودند، کسانی که با سرعت غذا می خوردند، کسانی که به آرامی غذا می خوردند و کسانی که به صورت نرمال غذا می خورند.

سپس از تقسیم شرکت کنندگان به سه گروه مختلف، محققان به مدت پنج سال، روش ها و نحوه غذا خوردن این سه گروه را تحت نظر قرار دادند و آن را بررسی نمودند و در نهایت به این نتیجه رسیدن که آرام غذا خوردن تاثیر مستقیم بر سلامتی انسان دارد.

بر اساس نتایج این تحقیقات:

- ریسک ابتلا به بیماری متابولیک در افرادی به تندی غذا می خوردند 11.6 درصد می باشد.

- در افرادی که به صورت نرمال غذا می خورند، ریسک ابتلا به بیماری متابولیک 6.5 درصد می باشد.

- ولی در افرادی که به صورت آرام غذا می خورند، ریسک ابتلا به بیماری متابولیک 2.3 درصد می باشد.

سرپرست گروه تحقیق و پژوهش دانشگاه هیروشیما، آقای دکتر تاکایوکی یاماجی (Dr. Takayuki Yamaji) در رابطه با این موضوع اعلام کرده است که: "انسان هایی که به تندی غذا می خورند، متوجه احساس سیری خود نمی شوند، و به همین دلیل بیشتر از حد نیاز غذا می خورند، در حالی که بهترین روش برای پیش گیری از بیماری متابولیک آرام غذا خوردن می باشد."

برای اینکه تشخیص دهیم آیا تند و با سرعت غذا می خوریم، لازم است این نکته را مد نظر داشته باشیم که، مدت زمان صرف شده برای غذا خوردن چقدر است، اگر غذایتان را در کمتر از 15 تا 20 دقیقه میل می کنید این یعنی خیلی سریع غذا خورده اید. اگر بعد از غذا خوردن، بیش از حد احساس پری داشته باشید یعنی خیلی سریع غذا خورده اید. چرا که آهسته غذا خوردن کمک می کند بدن به سیگنال های سیری بیشتر حساسیت نشان دهد و علاوه بر لذت بیشتری که از غذا می برید، پس از غذا هم حس بدی نخواهید داشت.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219758
خطرات و مضرات تند غذا خوردن چیست؟ آیا می دانید تند غذا خوردن چه عوارضی دارد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)