خطرات و مضرات بالشت های نامناسب برای سلامتی

خطرات و مضرات بالشت های نامناسب برای سلامتی

گاهی انسان دچار برخی بیماری ها و ناراحتی ها می شود و با مراجعه به دکتر و متخصص نمی تواند دلیل و علت ناراحتی خود را پیدا نماید، در حالی که در برخی موارد علت برخی از نارحتی ها و اختلالات انسان می تواند ناشی از نامناسب بودن بالشت باشد. در این مطلب بالشت هایی که انسان را بیمار می کند بررسی می گردد.

داشتن بالشت مناسب برای خواب مناسب و مفید بسیار ضروری و مفید می باشد، بالشت مناسب برای سلامتی انسان مفید است و از ایجاد گردن درد، سردرد و ... جلوگیری می کند. ولی در بسیاری از مواقع انسان به بالشت خود زیاد اهمیت نمی دهد و به آن بی توجه است، اندازه بالشت، ارتفاع آن، سفتی و نرم آن، تمیز بودن آن و .... مهم می باشد. اگر می خواهید زندگی خوب و سالمی داشته باشید به بالشت های خود اهمیت دهید. چرا که برخی از انسان ها زود به زود و یا تند تند سرفه می کنند، دچار خشکی گلو و آبرش چشم می شوند.

انسان برای درمان این گونه مشکلات و بیماری ها گاهی از این دکتر به آن دکتر مراجعه می کند و در طول سال های طولانی شاید نتواند، علت مشکل و ناراحتی خود را پیدا کند.

بر اساس گزارشی که در روزنامه دیلی میل (Daily Mail) انتشار یافته است، گفته شده است که بر اساس اندیشه های دانشمندان آمریکایی، در بسیاری از موارد علل برخی از مشکلات و اختلالات ناشی از بالشت های نامناسب می باشد. خیلی از موارد بیماری هایی مانند آبرزش چشم و ... در اثر واکنش های آلرژیکی می باشد که در نتیجه وجود میکروب هایی است که در بالشت زندگی می کنند. این شاید برای بسیاری از انسان ها خطرات جدی نداشته باشد ولی می توان سبب ایجاد حساسیت و آلرژی گردد.

سرفه های بی وقفه و بدون دلیل، آبرش بینی، خشکی گلو و ... تنها می توانند علائم و نشانه نامناسب بودن بالشت باشد. در افرادی هم که دچار آسم می باشند، علاوه بر این علائم احتمال دارد درد هم داشته باشند.

در زمان خواب از روی پوست انسان میلیون ها سلول مرده جدا شده و بر روی بالشت و رختخوات می ریزد، این سلول ها مرده غذای اصلی برای میکروب ها و باکتری های موجود در روی بالشت و رختخواب می باشد.

دانشمندان اثبات کرده اند که، اگر فردی به مدت ده سال روکش بالشت خود را عوض نکند، 10 درصد روکش این بالشت ها را باکتری ها و سلول های مرده تشکیل می دهد.

متخصصان توصیه می کنند که هر روز قبل از جمع کردن رختخواب حداقل سی دقیقه آن را در هوای باز قرار دهید. روکش بالشت ها را زود به زود در آب گرم (دمای آب از 60 درجه کمتر نباشد) شسته شود و هر سه الی چهار سال لازم است که بالشت ها عوض شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خطرات و مضرات بالشت های نامناسب برای سلامتی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)