خطراتی که در معالجات دندانپزشکی وجود دارد | انتقال بیماری هپاتیت در دندان پزشکی

خطراتی که در معالجات دندانپزشکی وجود دارد | انتقال بیماری هپاتیت در دندان پزشکی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/15

یکی از خطراتی که بسیاری از افرادی را که برای درمان پوسیدگی دندان به دندان پزشکی مراجعه می کنند، احتمال ابتلا به بیماری هپاتیت می باشد، چرا که در برخی از دندان پزشکی ها از ابزارهای عمومی استفاده می کنند و این ابزارها به اندازه کافی استریل نمی باشند.

بسیاری از مردم از بیماری خطرناک هپاتیت خبر دارند و در مورد علائم و نشانه های را می شناسند و از روش های انتقال و سرایت آن هم خبر دارند، ولی شاید خیلی از مردم از احتمال انتقال بیماری هپاتیت از طریق دندان پزشکی خبر نداشته باشند. ریسک ابتلا به بیماری هپاتیت از طریق معالجات دندان پزشکی یکی از خطراتی می باشد که افراد مراجعه کننده به دندان پزشکی را تهدید می کند. برخی از بیماری ها  وجود دارد، ما آنها را جدی نمی گیریم و به آنها به عنوان بیماری هایی که فورا باید درمان شود، نمی نگریم و این گونه فکر می کنیم که همه مردم آنها را دارند.

اما تفاوتی نمی دهیم که، که آخر این بیماری می تواند عوارض جدی به همراه داشته باشد. دندان کشیدن را انسان به عنوان یک کار عادی و معمولی محسوب می کند، درحالی که خطرات دندان کشیدن را جدی نمی گیریم.

 اگر چه راه های ابتلا به بیماری هپاتیت مختلف می باشد، ابتلا به این بیماری وحشتناک از طریق دندان کشیدن به فکر بسیاری از مردم نمی رسد. می توان گفت که، بخش زیادی از مردم، از این بی خبر می باشند. در حالی که مشخص می باشد، بخشی از بیماران هپاتیتی بعد از معاینه و معالجه دندانپزشکی به این بیماری مبتلا می شوند.

بر اساس گفته های پزشکان ویروس هپاتیت بعد از معاینات دندان پزشکی منتقل می شود. برخی از مشکلات وجود دارد، که به آنها خیلی اهمیت نمی دهیم. در حالی که آنها عوارض زیادی دارند، یکی از اینها دندان کشیدن و یا معایناتی است که برای درمان بیماری های دیگر داخل دهان انجام می گیرد. هیچ انسان بزرگ سالمی وجود ندارد، که به دندان پزشکی مراجعه نکند.

مطابق تحقیقات مشخص شده است، برخی از افرادی که برای ترمیم و درمان دندان خود به داند پزشکی مراجعه می کنند، به بیماری هپاتیت آلوده شده اند و نیز درمان زیاد داخل دهان، قلب و عروق سبب آسیب دیدن دریچه های قلب و یا شدید شدن برخی مشکلاتی قلبی مادرزادی می گردد. چرا که برخی از باکتری هایی که در پوسیدگی دندان وجود دارد، وارد خون می شود و سبب ایجاد مشکلات قلبی در دریچه های قلب می شود.

بر اساس توصیه های متخصصان،  بیماران برنامه ریزی معاینه دندانپزشکی برای واکسیناسیون هپاتیت و استفاده از آنتی بیوتیک ها قبل از آزمایش توسط متخصص قلب انجام شود. پس از معاینه دندانپزشکی، برای تجویز ویروس هپاتیت تجدید نظر کنند.

توصیه می شود قبل از آزمایشات دندان پزشکی، واکسینه شدن هپاتیت انجام شود. علاوه بر این، 6 ماه پس از معاینه دندانپزشکی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. هنگام بررسی دندانپزشکی مهم است که در مورد چگونگی استریل کردن ابزارها مراقب باشید. مهم است که از دکتر بپرسید. مجموعه ای از ابزارهایی وجود دارد که به شما تعلق دارند و یا  مشترک بین بیماران استفاده می شوند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277137

نظرات کاربران

*