خطاهایی شایع در بین زوجین | خطاهایی که زوجین باید از آن اجتناب کنند.

خطاهایی شایع در بین زوجین | خطاهایی که زوجین باید از آن اجتناب کنند.
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/11

زوج ها جوان به دلیل اینکه تجربیات لازم را در زندگی ندارند و گاهی برای رسیدن زودتر به خواست هایشان اشتباهاتی را مرتکب می شوند، که زندگی آنها را تهدید می کند، برخی از این اشتباهات در بین زوجین شایع است و زوجین به آن توجه کافی و لازم را ندارند. از این رو، در این مقاله اشتباهاتی که در بین زوجین رواج دارد و ناآگاهی انجام می شود، می پردازیم.

داشتن روابط عاشقانه و به نتیجه رساندن این ارتباط با ازدواج هر چقدر زیبا هم که باشد، هر زمان مانند دوران قبل ازدواج و دوستی زیبا و آسان نمی باشد. برخی بد شانسی های غیر منتظره، دخالت اطرافیان و مهمترین از همه اشتباهات خود زوجین موجب ایجاد مشکلاتی می شود. لذا در ادامه در مورد اشتباهات زوجین صحبت می کنیم.

- هر چیزی را به روال خود رها کنید:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در روابط تازه بر قرار شده به وجود می آید، تلاش برای پیشرفت سریع در آن است. برای برداشتن قدم های بعدی در عشق و عاشقی برای خود وقت و زمانی را مشخص کنید. اگر خودتان زمان و وقت را تعیین کنید، امکان دارد حتی طرف مقابل برخی خصوصیات و رفتارهایی که تاکنون نداشته است، را از خود نشان دهد. اما اگر روابط شما بسیار کُند پیش می رود و می خواهید برای پیشرفت آن زمینه هایی را ایجاد کنید، بهتر است، بدانید که اشتباه است و از نیمه راه هم برگشتن مفید است و موجب کاهش زیان می گردد.

خطاهایی شایع در بین زوجین | خطاهایی که زوجین باید از آن اجتناب کنند.

لذا توصیه می شود منطقی حرکت کرده و هر چیزی را به روال طبیعی خود واگذار کنید.

- همه دنیای شما اون نیست:

یکی از مهمترین و بیشترین اشتباهات این اشتباه می باشد. منظور این است که فرد مورد علاقه را از هر چیز بالاتر و برتر تشخیص دهید. به نوعی طرف مقابل را به عنوان یک سرمایه و دارایی غیر قابل عوض شدن می دانید. اما این اصلاً صحیح نیست. اگر فردی را که عاشق اش هستید، را از خانواده، دوستان و دیگر افرادی که هر روز با آنها سر و کار دارید، بالاتر بگیرید می تواند به شما آسیب بزند.

فراموش نکنید که، در حین عاشق شدن افراد نزدیکی برای شما هستند که احتمال دارد به آنها نیاز پیدا کنید. حتی در زمانی که طرف مقابل را به اندازه دنیا دوست دارید.

- مشکلاتتان با خودتان باشد:

اگر فردی که دوست دارید، کارهایی انجام می دهد که موجب عصبانیت شما می شود. اصلاً نیاز نیست که آنها را با همه در میان بگذارید. درست است که گفتن این گونه مسائل با دیگران سبب راحتی انسان در آن موقع می شود، اما این برای بعدها پایان مناسبی در نظر نمی گیرد و موجب دخالت دیگران خواهد شد.

خطاهایی شایع در بین زوجین | خطاهایی که زوجین باید از آن اجتناب کنند.

- خشن نباشید:

شما مجبور به دوست داشتن اقوام و دوستان فرد مورد علاقه تان نیستید و اما رفتار کردن به صورت خشن با آنها هم توصیه نمی شود. حتی اگر روابط آنها با شما خوب هم که نباشد، خونسرد بودن شما و داشتن واکنش مناسب به حوادث برای شما خیلی بهتر است. بحث کردن با همسرتان و یا فرد مورد علاقه تان در مورد این حوادث هم درست نمی باشد. اگر روابط نزدیکان همسرتان با شما خوب نیست، زیاد طول نمی کشد که همسرتان این را متوجه خواهد شد.

- به افرادی که لایق خوبی ها هستند، رفتارهای بد نشان ندهید:

معمولاً خصوصیات بد انسان در کنار افرادی که دوستشان داریم، خود را نشان می دهد. داشتن ارتباطات قوی و محکم میان خود و این گونه افکار که وی من را می شناسد و از من ناراحت نمی شود، سبب تخریب روابط می شود.

خطاهایی شایع در بین زوجین | خطاهایی که زوجین باید از آن اجتناب کنند.

- منتظر نباشید که همه توصیه های شما را قبول کند:

یکی از بزرگترین خطاهایی که در روابط افراد پیش می آید، این است که فرد منتظر است، همه توصیه هایش از سوی طرف مقابل مورد قبول قرار گیرد.

هر چقدر که تقسیم تجربیات با هم خوب باشد، مشاوره و توصیه دادن به طرف مقابل به همان اندازه باید با فهم باشد. اما باید توجه داشته باشید که به همه توصیه ها و مشاوره ها نرمال واکنش داشته باشند. چرا که احساس و نگاه طرف مقابل به زندگی می تواند متفاوت باشد و این بدین معناست که نباید منتظر پذیرش همه توصیه ها از سوی طرف مقابل بود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 86
تعداد کل آرا: 3217
تعداد کل بازدیدها: 654537

نظرات کاربران

*