خصوصیات ژنتیکی | ارتباط ژنتیک پدر و کودک | خصوصیات ژنتیکی که از پدر به فرزند منتقل می شود.

خصوصیات ژنتیکی |  ارتباط ژنتیک پدر و کودک | خصوصیات ژنتیکی که از پدر به فرزند منتقل می شود.
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/14

در زمان به دنیا آمدن فرزند بسیاری از والدین و اطرافیان به دنبال پیدا کردن از موضوع می باشند که آیا فرزند شبیه پدر است یا مادر؟ و هر کسی در این مورد نظری ارائه می دهد، مطابق نظر قدیمی ها در بیشتر موارد فرزند شبیه پدر است. امروز می توان گفت این نظر تا حدی تایید شده است و علم ژنتیک اثبات کرده که کودک خصوصیات صورت خود را از پدر به ارث می برد.

مطالعه ی وراثت و گوناگونی ، اساس علم ژنتیک را تشکیل می دهد . این علم چگونگی انتقال اطلاعات وراثتی و گوناگونی را توسط ژنها از نسلی به نسل دیگر از طریق تولید مثل بررسی می نماید .

ژنتیک علمی بسیار عجیب و جالب می باشد، از مادر به فرزند بسیاری از خصوصیات ظاهری و باطنی منتقل می شود و معمولا کودکان از پدر هم خصوصیات ژنتیکی زیادی را به دست می آورند.

خصویات صورت معمولا به کودک از پدر منتقل می شود. اگر شوهرتان فک بزرگ، ابروهای نامتقارن و دماغ بزرگ دارد، بدانید که در فرزندتان همین خصوصیات می تواند به وجود آید. همچنین داشتن گوش های بزرگ تر از نرمال هم به کودک منتقل می شود.

خصوصیات ژنتیکی |  ارتباط ژنتیک پدر و کودک | خصوصیات ژنتیکی که از پدر به فرزند منتقل می شود.

گونه های فرورفته با عضلات صورت در ارتباط می باشند و ثابت هستند، اگر پدر دارای گونه های فرورفته است، این خصوصیات در فرزند خود تکرار می شود. فرم و کیفیت دندان ها هم با ژنتیک در ارتباط می باشد. حتی اگر پدر در داخل دهان خود مشکلی داشته باشد، به احتمال زیاد این مشکل برای کودک هم پیش می آید.

جالب این است که، ساختار و ضخامت موها در کودک هم مربوط به پدر می باشد. اگر موهای پدر در حال ریزش باشد، این در کودک هم به وجود می آید. همچنین رنگ و صاف یا فر بودن مو هم از پدر به کودک منتقل می شود.

خصوصیات ژنتیکی |  ارتباط ژنتیک پدر و کودک | خصوصیات ژنتیکی که از پدر به فرزند منتقل می شود.

اثر انگشت هر انسان در دنیا منحصر به فرد می باشد اما در برخی موارد اثر انگشت کودک بسیار شبیه پدر می باشد، به ویژه برخی مواقع شباهت بین اثر انگشت پدر و کودک به حدی زیاد است که دانشمندان را متعجب می کند.

معمولا ساختار لب پدر در کودک تکرار می شود. اگر لب های پدر حجیم می باشد، احتمال زیاد دارد که کودک هم لب های حجیم داشته باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 97
تعداد کل آرا: 3409
تعداد کل بازدیدها: 928727

نظرات کاربران

*