خشک کردن مو با سشوار خواب یا بد؟ آیا باید موهای خود را با سشوار خشک کنیم؟

خشک کردن مو با سشوار خواب یا بد؟ آیا باید موهای خود را با سشوار خشک کنیم؟

اکثر مردم امروزه بعد از حمام کردن موهای خود را به صورت کامل با سشوار خشک می کنند، در حالی که برخی معتقدند خشک کردن مو با سشوار مفید نیست و می تواند به مو آسیب برساند. با این حال، اخیرا محققان اعلام کرده اند که خشک کردن مو با سشوار برای مو مفید است، به همین دلیل در این مطلب به بررسی اهمیت سشوار کردن مو می پردازیم.

ما عادت کرده ایم که بعد از حمام کردن و دوش گرفتن موهای خود را با سشوار خشک کنیم و به آن حالت دهیم. اما با یک سرچ ساده در اینترنت می توان به انواع و اقسان مقالات در مورد مضرات سشوار کردن مو برخورد کرد به همین دلیل بسیاری از مردم این گونه فکر می کنند که، خشک کردن مو با سشوار به مو آسیب می زند و مضر است و علاوه بر این سبب ریزش موها می گردد. به همین دلیل قبلا بسیاری از کارشناسان و متخصصان توصیه می کردند، که موها به شکل طبیعی مردم خشک کنند و در صورتی که ضروری نیست از سشوار استفاده نکنند.

اما اکنون دانشمند بریتانیایی به نام آقای تیم مور (Tim Moore ) تحقیقی را انجام داده است که بر اساس آن اثبات شده در خشک کردن مو با سشوار ضرر و زیانی برای مو نیست بلکه بر عکس خشک کردن مو با سشوار در مقایسه با خشک شدن طبیعی مو زیان و ضرر کمتری دارد.

بر این اساس روزنامه دیلی میل (Daily Mail) گزارش داده است که، بر اساس نظریات این دانشمند، خشک کردن مو با سشوار به شرط اینکه سشوار در فاصله مناسب و با درجه حرارات درست تنظیم شده باشد، برای مو زیان آور نیست. در حالی که در اثر تاثیرات آب، مو ضعیف می شود و هر چقدر که این تاثیر بیشتر باشد، موها بیشتر ضعیف می گردند. به همین دلیل لازم است که موها در زمان کمتر و هر چه زودتر خشک شوند.

در زمان سشوار کردن موها، دمای سشوار را ابتدا در درجه کم تنظیم کنید و سپس با خشک شدن موها درجه را کمی بالا ببرید. سشوار را در فاصله نزدیک مو نگه ندارید. سشوار باید 12 تا 30 سانتی متر از مو فاصله داشته باشد و هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب جای سشوار عوض شود.

در پایان این نکته را هم مد نظر داشته باشد که موهای خود را به صورت کامل با سشوار خشک کنید و کمی رطوبت در مو باقی بگذارید تا مو شکننده نشود و به ارامی خشک شود. به عبارت دیگر، بهتر است قبل از خشک شدن کامل مو، سشوار کشیدن را متوقف کنید. نگذارید هنگام سشوار کشیدن موها کاملا خشک شود چون موها به مقداری رطوبت نیاز دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خشک کردن مو با سشوار خواب یا بد؟ آیا باید موهای خود را با سشوار خشک کنیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)