خشکی گلو نشانه چیست؟

خشکی گلو نشانه چیست؟

خشکی گلو بیماری شایع در انسان می باشد، که در بسیاری از موارد زمینه ناراحتی و اذیت شخص را به وجود می اورد. اما معمولا کمتر به نشانه های ان توجه می شود، با شناخت علل و نشانه های خشکی گلو می تواند بهتر آن را درمان کرد

بسیار از مردم در طول زندگی دچار عارضه خشکی گلو می شوند، احساس خشکی گلو، مشکل شایعی است. و اختلالی است که قورت دادن غذا را مشکل می سازد و غذا خوردن رابرای انسان تبدیل به پروسه ای سخت می کند. اگر چه خشکی گلو بیماری محسوب نمی شود اما می تواند نشانه و علامت بیماری های دیگر باشد که روند طبیعی تولید بزاق دهان را متوقف و کند کرده است.

متخصصان اعلام کرده اند که خشکی گل می توان نشانه بیماری های مختلف باشد. بر اساس گفته های آنها، عفونت های معمولی در گلو، می تواند نشانه بیماری های مختلف در بدن انسان باشد. اگر چه تشخیص این علائم و نشانه ها تنها توسط پزشک انجام می شود، اما می توان گفت که خشکی گلو می تواند به طور کلی نشانه، بیماری های زیر باشد:

- خشکی گلو می می تواند نشانه عفونت باکتریایی در دستگاه تنفسی فرقانی باشد.

در این زمان، ضمن احساس خشکی در گلو، قورت دادن غذا هم با نارحتی است. برای درمان این ناراحتی لازم است گلو را با آب نمک غرغره کنید. اما برای درمان کامل خشکی گلو که در نتیجه عفونت ایجاد شده است حتما به دکتر مراجعه کنید.

2- کشیدن بیش از اندازه سیگار، موجب خشکی گلو می شود.

در این زمان سرفه های خشک و خلط آور به وجود می آید. دلیل خشکی گلو، وجود سم در ترکیبات سیگار می باشد. در نتیجه بیمار به سرفه کردن مجبور می شود.

3- نفس کشیدن با دهان هم می تواند موجب خشکی گلو شود.

دلیل و علت هوایی است که به واسطه دهان، وارد ریه و گلو می شود. و سبب خشکی گل است.

4- یکی دیگر از علل خشکی گلو، تشنگی می تواند باشد.

این علت در برخی از افراد که در هوای گرم از خانه خارج می شوند رخ می دهد. برای رفع این خشکی گلو، نوشیدن اب معمولی لازم است.

5- وجود خشکی در گلو می تواند یکی از علائم بیماری قندی هم باشد

اگر در گلوی شما زود به زود حس خشکی وجود دارد. حتما به پزشک مراجعه کنید. و یا برای ازمایش قند خون به آزمایشگاه مراجعه کنید.

برای درمان خشکی گلو در درجه اول بهتر است به پزشک مراجعه کنید اما اگر شرایط به نحوی بود که امکان مراجعه به دکتر برایتان مقدر نیست، پس بهتر است ابتدا کارهای زیر را انجام دهید

- در طول روز سعی کنید آب بنوشید؛

- روزی چندبار مخلوط چای با عسل بخورید؛

- آب نبات و یا قرص های سرفه بمکید؛

- گلوی خود را با آب نمک غرغره کنید؛

- از خوردن غذاهای خشک خودداری کنید؛

- از استعمال دخانیات پرهیز کنید؛

- مصرف چای و قهوه را که موجب ادرار مکرر می شود، کاهش دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61854


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)