خالی کردن حافظه ی داخلی اندروید

خالی کردن حافظه ی داخلی اندروید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/12

تمامی کاربران گوشی های هوشمند، بالاخره در یکی از روزهای استفاده از دستگاه خود، با مشکل پر شدن بیش از حد حافظه ی داخلی رو به رو می شوند

در این مقاله، برای آنکه بتوانیم برای همیشه از مشکل پر شدن حافظه داخلی اندروید رها شویم، دو موضوع را بیان می کنیم؛

اول از همه، بهترین روش پاک کردن فایل های اضافی و خالی کردن حافظه داخلی اندروید و پس از آن، نحوه ی جلوگیری از پر شدن بیش از حد حافظه داخلی

 

آموزش خالی کردن حافظه ی داخلی اندروید

تقریباً تمامی کاربران گوشی های هوشمند، بالاخره در یکی از روزهای استفاده از دستگاه خود، با مشکل پر شدن بیش از حد حافظه ی داخلی رو به رو می شوند، مخصوصاً اگر جزو آن دسته از کاربرانی باشند که از تنظیمات و عملکرد اندروید بی خبر هستند. به همین دلیل، در اینجا می خواهیم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن ها می توانید برای همیشه از مشکل پر شدن بیش از حد حافظه ی داخلی اندروید جلوگیری کنید و بلافاصله فایل های اضافی و موقت را از حافظه پاک کرده و فضای خالی گوشی اندرویدی را افزایش دهید.

در این مقاله، برای آنکه بتوانیم برای همیشه از مشکل پر شدن حافظه داخلی اندروید رها شویم، دو موضوع را بیان می کنیم؛ اول از همه، بهترین روش پاک کردن فایل های اضافی و خالی کردن حافظه داخلی اندروید و پس از آن، نحوه ی جلوگیری از پر شدن بیش از حد حافظه داخلی.

چگونه حافظه ی داخلی اندروید را خالی کنیم؟

دلایل متعددی می توانند سبب پر شدن حافظه ی داخلی شود؛ مثلاً شاید فایل های اضافی مانند هیستوری اپلیکیشن ها، فایل های Temp، حافظه ی پنهان اپلیکیشن های (Cache) و... سبب پر شدن حافظه شوند یا آنکه صرفاً کاربر تصاویر و ویدیوهای بسیاری را در داخل گوشی ذخیره کرده باشد.

اکنون در اینجا فرض می کنیم که کاربر عکس و ویدیوی زیادی بر روی گوشی ندارد اما باز هم حافظه ی داخلی گوشی اش پر شده. در این شرایط، متهمان اصلی، فایل های اضافی (کَش، temp و...) هستند و بهترین روش برای پاک کردن آن ها نیز اپلیکیشن SD Maid است.

اپلیکیشن SD Maid، بهترین اپلیکیشن در زمینه ی پاک کردن فایل های اضافی اندروید، بدون آسیب زدن به فایل های اصلی و مهم است. این اپلیکیشن بر خلاف برنامه های مشابه و زیان آور مانند Clean Master و سایر اپلیکیشن های تبلیغاتی، دارای عملکردی دقیق و بهینه است که به سرعت، حافظه ی قابل توجهی از گوشی را آزاد می کند.

 

برای دانلود این اپلیکیشن، پیشنهاد می کنیم که به صورت فارسی، عبارت "دانلود اپلیکیشن SD Maid Pro" را در داخل گوگل جستجو کنید و سپس از میان سایت های فارسی، آن را دانلود کنید. پس از دریافت فایل این اپلیکیشن که به صورت APK است، آن را به داخل حافظه ی گوشی منتقل کنید و سپس آن را نصب کنید. البته اگر از طریق گوشی این اپلیکیشن را دانلود کرده اید، دیگر نیازی به انتقال فایل نیست و می توانید از همانجا، فرایند نصب را آغاز کنید.

پس از نصب برنامه و اجرای آن، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه می شوید:

در اینجا، تنها کاری که نیاز است انجام دهید، آن است که بر روی گزینه ی SCAN کلیک کنید. سپس بر اساس وضعیت و تعداد فایل های اضافی گوشی شما، SD Maid زمانی را به جستجو برای این فایل ها سپری می کند.

پس از اتمام جستجو، بر روی گزینه ی CLEAN و سپس OK کلیک کنید تا حافظه ی داخلی گوشی شما به طرز قابل توجهی آزاد شود.

بدین ترتیب، تمامی فایل های temp، cache، thumbnail و بسیاری از فایل های اضافی دیگر که بدون اجازه و اطلاع شما، در حال اشغال فضای داحلی گوشی بوده اند، به راحتی از دستگاه شما حذف می گردند.

چگونه از پر شدن حافظه داخلی اندروید جلوگیری کنیم؟

به طور کلی، بهترین روش برای جلوگیری از پر شدن حافظه ی داخلی گوشی آن است که در هر یک از اپلیکیشن های نصب بر روی گوشی، به دنبال گزینه ای برای انتقال اطلاعات و فایل های آن برنامه به کارت حافظه ی جانبی (External Storage یا SD Card) باشید. با انتقال فایل های اپلیکیشن از حافظه ی داخلی به حافظه جانبی، از مواردی همچون از کار افتادن بخش های مختلف گوشی، کند شدن سرعت سیستم عامل و توقف دوربین گوشی جلوگیری خواهید کرد.

علاوه بر این ها، اگر اهل عکس برداری و فیلم برداری هستید، هر از چند گاهی، فایل های داخل پوشه ی دوربین که معمولاً DCIM نام دارد را به کامپیوتر یا لپ تاپ انتقال دهید تا حافظه ی داخلی را آزاد کنید.

در کنار این، اگر از اپلیکیشن های پیام رسان و یا سنگین استفاده می کنید، مخصوصاً اگر آن برنامه ها به صورت اینترنتی کار می کنند، همواره حواستان به حافظه ی پنهان یا Cache این اپلیکیشن ها باشد. اکثر این برنامه ها در بخش تنظیمات خود دارای گزینه ای به عنوان Clear Cache هستند که به کاربر اجازه می دهد، فایل های اضافی برنامه را پاک کند.

با رعایت این دو موضوع و بررسی مداوم این بخش ها، دیگر هرگز با مشکل پر شدن حافظه ی داخلی مواجه نخواهید شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.1
مجموع آرا: 26

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 11
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 140
تعداد کل بازدیدها: 27847

نظرات کاربران

*
B
بغبغو ( 2016-08-22 16:14:02 )
خوب بود