حمام کردن در کدام ساعت خوبه | دوش گرفتن صبح بهتر است تا شب

حمام کردن در کدام ساعت خوبه | دوش گرفتن صبح بهتر است تا شب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/01

امروزه بسیاری از مردم صبح ها و شب ها دوش می گیرند و به نوعی می توان گفت که دوش گرفتن تبدیل به نوعی عادت شده است، اما سوال این است که دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است و یا دوش گرفتن در شب و قبل از رفتن به خواب خود است. در این مطلب به بررسی فوائد دوش گرفتن صبحگاهی و شب هنگام می پردازیم.

نتایج تحقیقاتی که متخصصان آمریکایی انجام داده اند، نشان می دهد، دوش گرفتن صبحگاهی برای مغز مفید است.

بسیاری از مردم صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و یا شب ها قبل از خواب، ابتدا دوش می گیرند. تحقیقات جدید انجام شده نشان می دهد، ساعت دوش گرفتن بر روی فعالیت مغز تاثیر می گذارد. بر اساس این تحقیقات، برای افرادی که در شغل های پر استرس مشغول به کار هستند، بهترین زمان دوش گرفتن صبح ها می باشد. دوش گرفتن صبحگاهی در این گونه افراد، سبب افزایش خلاقیت آنها می شود. دانشمندان برای کسانی که از بی خوابی اذیت می شوند، توصیه می کنند، که شب ها دوش بگیرند.

حمام کردن در کدام ساعت خوبه | دوش گرفتن صبح بهتر است تا شب

متخصصان دانشگاه هاروارد اعلام کرده اند، نتایج تحقیقات نشان می دهد، افرادی که از بابت شغلی دچار استرش می باشند و یا از لحاظ خلاقیت و کار آفرینی در اذیت می شوند، صبح ها حمام کنند. دوش گرفتن صبحگاهی دارای خواص آرام بخشی است و در عین حال دوش گرفتن صبحگاهی بر روی سلول های مغز تاثیرات مثبت می گذارد و این هم قدرت خلاقیت را افزایش می دهد، عصب ها را آرام و جوان و تازه می کند. افکار جدید و راه حل های نوین خود به خود دز ذهن انسان به وجود می آید. از طرف دیگر، دوش گرفتن در شب و قبل از خواب سبب تنظیم دمای بدن می شود و موجب می شود که خواب راحت تری داشته باشد. بعد از خارج شدن از حمام، خنکی به وجود آمده در بدن سبب راحت به خواب رفتن می شود. به این شکل بدن به این باور می کند که وقت خواب است.

بر اساس حرف های روانشناسان، دمای آب به اندازه مدت و ساعت حمام کردن مهم می باشد، بر اساس گفته های متخصصان، اگر چه ممکن است دوش آب گرم را انسان دوست داشته باشد، اما از دیدگاه سلامتی دوش آب ملایم بسیار مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276359

نظرات کاربران

*