حمام کردن با آب سرد | فوائد باور نکردنی دوش گرفتن با آب سرد

حمام کردن با آب سرد | فوائد باور نکردنی دوش گرفتن با آب سرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/14

انسان وقتی اسم حمام کردن با آب سرد را می شنود، احساس لرز می کند، دوش گرفتن با آب سرد اگر چه به نظر کار سختی می آید، ولی بسیار مفید است و برای حفاظ سلامتی انسان و بر روی عملکرد اندام های بدن تاثیرات مثبتی دارد، که موجب افزایش گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

اسم دوش گرفتن با آب سرد، را اولین بار که انسان می شنود، بدن به لرزه در می آید. اما دوش گرفتن و حمام کردن با آب سرد بسیار مفید و دارای فوائد زیادی می باشد. که برخی از این فوائد عبارتند از:

1- سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند:

در مورد تاثیرات دوش گرفتن با آب سرد و تقویت و قوی تر کردن سیستم ایمنی بدن تحقیقات بسیاری وجود دارد، دوش گرفتن با آب سرد، به دلیل این که سبب لرزش بدن انسان می شود، موجب افزایش متابولیسم شده و سیستم ایمنی بدن را فعال می کند.

2- لاغر کننده است:

وقتی بدن انسان در برابر سرما می ماند، برای گرم کردن خود انرژی زیادی مصرف می کند. در نتیجه تلاش بدن برای گرم کردن موجب استفاده و آب شدن بیشتر چربی ها می شود و برای لاغری انسان مفید است.

حمام کردن با آب سرد | فوائد باور نکردنی دوش گرفتن با آب سرد

3- گردش خون را افزایش می دهد:

افرادی که با آب سرد دوش می گیرند و حمام می کنند، افزایش گردش خون در بدن خود را متوجه می شوند. آب سرد جریان خودن را در اندام های حیاتی جاری می کند و به صورت فعال گردش خون بدن را تامین می کند.

4- برای مقابله با افسردگی موثر است:

مشخص شده است که آب سرد علائم و نشانه های افسردگی را کاهش می دهد. در زمان داشتن افسردگی کمی زیر آب سرد ماندن، موجب می شود که انسان خودش را بهتر حس کند.

5- موجب شفافیت مو و پوست می شود:

آب سرد منافذ باز روی پوست را تنگ تر می کند. لذا موجب می شود که صاحب پوستی سالم و براق باشید. همچین افرادی که با آب سرد دوش می گیرند، موهایشان خیلی براق به نظر می رسد.

6- میزان هورمون تستوسترون را افزایش می دهد:

مردانی که با آب سرد دوش می گیرند، میزان هورمون تستوسترون آنها خیلی بیشتر می شود.

حمام کردن با آب سرد | فوائد باور نکردنی دوش گرفتن با آب سرد

7- کیفیت اسپرم را افزایش می دهد:

آب گرم و محیط گرم کیفیت اسپرم را کاهش می دهد. اگر می خواهید صاحب فرزند شوید، توصیه می شود که با آب سرد دوش بگیرید.

8- موجب داشتن خواب با کیفیت می شود:

افرادی که دچار اختلالات خواب می باشند، توصیه می شود دوش آب سرد بگیرند. چون که، به دلیل شوکی که آب سرد به بدن می دهد، بعد از این شوک بدن آرامش پیدا می کند و سبب خواب راحت می شود و همچنین افرادی که در خوابیدن مشکل دارند، دوش آب سرد برایشان مفید است.

9- دم و بازدم را منظم می کند:

در زمانی که زیر آب دوش سرد هستید، احساس می کنید که باید نفس عمیقی بکشید. در سایه این حرکت ریه ها باز می شود و این سبب دریافت بیشتر اکسیژن می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 91
تعداد کل آرا: 3315
تعداد کل بازدیدها: 804607

نظرات کاربران

*