حماسه سربازی که فرمانده شد: در وصف شهید حججی

حماسه سربازی که فرمانده شد: در وصف شهید حججی

شهید حججی نماد و اسطوره ایران و ایرانی در غیرت و ایستادگی است. او که از دوران کودکی خادم اهل بیت بود، نهایتا به آرزوی خود رسید و همانند سرور و آقایش به شهادت رسید.

دراولین فیلمی که توسط داعش از دستگیری شهید حججی منتشر شد چهره غرورآفرین و عاری از ترس شهید حججی را نشان می داد که با وجود اینکه می دانست چیزی به پایان زندگی اش باقی نمانده و داعشی ها در حال انتقال به به قتل گاه هستند، مصمم تر از همیشه بود.

قرن هاست از حادثه صحرای دشت نینوا می گذرد اما همچنان حادثه عاشورا در دل های مردم ما موج می زند. شهادت مدافع حرم، شهید محسن حججی که با اقدام جنایتکارانه گروه‌های تروریستی تکفیری به لقاء‌الله پیوست و تا آخرین قطره خون خود در دفاع از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ایستاد، گواهی بر امتداد این راه روشن است.

این شهید بزرگوار نه تنها جامعه ما را بلکه تمام دنیا را تکان داد و روح شهادت طلبی، فداکاری و ایستادگی را در کالبد جهان دمید. امروز این مهم تحقق بخشید.

امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسجد امام حسین واقع در میدان امام حسین (علیه‌السلام) رفتند و در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این مدافع حرم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) آرزوی علو درجات کردند.

رهبر انقلاب خطاب به خانواده شهید حججی: خدا شهید شما را عزیز کرده، ببینید چه غوغایی در کشور به خاطر شهادت این جوان به راه افتاده است.

خوشا بحال این سرباز که تا آخر ماند. می گویند سرباز شطرنج اگر تا انتها بایستد تبدیل به وزیر می شود. شهید حججی نیز همانند سرباز پیاده شد. ببینید که چطور فرمانده به استقبال سربازی آمده که تا آخر ایستاده است. این است ماجرای سربازی که فرمانده شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 135
تعداد کل نظرات : 7
تعداد کل آرا: 148
تعداد کل بازدیدها: 46159


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
R
رضا ( 2017-09-27 16:06:30 )
درست نیست که شهید را با سرباز شطرنج مقایسه می کنید. مقام شهداء بالاتر از این است. ان شاله خدا ما را به راه راست هدایت فرماید