حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر

حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/16

گاهی بین زوجین مسائل و موضوعات بسیار ساده و پیش پا افتاده تبدیل به یک دعوای و مشاجره شدید می شود و این گونه مباحث به مرور زمان بر روی ارتباطات و روابط زوجین اثر گذاشته و صمیمیت آنها را از بین می برد. در چنین شرایط دانستن نحوه مدیریت رابطه و حل مشکلات بسیار مهم می باشد و از اهمیت فراوانی برخوردار است.

معمولاً همه زوج های در سال های اولیه زندگی روابط بسیار خوبی و مناسبی با هم دارند. اما بعد از مدتی، گاهی برخی از ارتباطات و روابط زوجین طبیعی می شود و تازگی خود را از دست می دهد. مباحثات و مشاجراتی بین زوجین رخ می دهد و حتی در برخی مواقع زوجین بر سر هر مسئله ساده ای با هم اختلاف نظر پیدا می کنند و به بحث و دعوا می پردازند.

در چنین شرایطی که مباحثات و مشاجرات میان زوجین به وجود می آید، چگونه می توان مشکلات خود را با همسر حل کرد تا به زندگی مشترک آسیبی وارد نشود؟

1- نقاط اختلاف و جنبه های مختلف همدیگر را قبول کنید:

نقاط مشترکتان هر چقدر هم زیاد باشد، بدین معنا نیست که، نقاط اختلاف ندارید. تغییر دادن برخی از خصوصیات متفاوت، اگر ممکن هم باشد، برای همه افراد مناسب نیست. یعنی اینکه منتظر شویم، که شخصیت کسی کاملاً تغییر کند، ساده لوحی می باشد. به همین دلیل همسرتان را همانگونه که است، بپذیرید و بحث ها و روابط خود را در این چارچوب ادامه دهید.

حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر

2 - به یک دیگر احترام بگذارید:

برای اینکه روابط شما نرمال ادامه پیدا کند، لازم است که به حق و حقوق طرف مقابل احترام بگذارید. همسر شما، باید با دوستانش رابطه داشته باشد، فعالیت های اجتماعی کند و دیگر حقوقی که دارد باید محترم شمرده شود. منتظر تغییر هر چیزی بودن و بر اساس میل و تمایل شما شدن کار درستی نمی باشد.

حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر

3- انتظارات خود را واضح بیان کنید:

اینکه زوجین از جهت دینی و یا نژادی و غیره با هم متفاوت باشند، مانند کارهای اقتصادی بر روی روابط تاثیر می گذارد. در چنین شرایطی، شخصیت همسر شما دارای اهمیت بسیار زیادی است. باید در مورد احساساتی که در برابر همدیگر دارید، واقع بین و صبور باشید و این آمادگی را پیدا کنید که همدیگر را همانطور که هستین قبول کنید. در چنین شرایط انتظاراتی که از هم دارید، را اعلام کنید و صحبت کردن در این مورد مفید می باشد. به این طریق می توانید با همدیگر یک ارتباط سالم و خوبی را بنا کنید.

حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر

4- مشکلات راهی برای ایجاد مشکل در صمیمیت هستند:

در زمانی که می خواهید مشکلات خود را حل کنید، درک کردن طرف مقابل، راستی و درستی و اینکه خودتان را جای او بگذارید، برای حال مشکلات بسیار مفید و موثر است. از این رو در کنار ایجاد روابط صمیمانه، با حوادث و اتفاقات باید با خون سردی همراه شوید. تنها در چنین شرایطی است که، می توانید در مواقع مهم تصمیمات درست بگیرید. به مشکلات خود کمک نکنید تا در روابط صمیمانه شما هم ایجاد مشکل کنند.

حل مشکلات بین زوجین | طریقه حل مشکلات با همسر

5- هر بحثی را تبدیل به دعوا نکنید:

عدم تفاهم و درک ساده را تبدیل کردن به دعوای شدید یکی از بزرگترین اشتباهات برخی از زوجین می باشد. هر بحث و مباحثه ای را تبدیل کردن به دعوا موجب می شود که، شرایط برای از بین رفتن صمیمیت زوجین و از بین رفتن ارتباط میان آنها مهیا شود.

در چنین شرایطی حداقل یکی از طرفین باید آرامش خود را حفظ کرده و ساکت باشد و نیز به دنبال رویارویی نباشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3152
تعداد کل بازدیدها: 486031

نظرات کاربران

*