حقیقتی عجیب در مورد آنفولانزا | آنچه در مورد آنفولانزا و سرما خوردگی نمی دانستید

حقیقتی عجیب در مورد آنفولانزا | آنچه در مورد آنفولانزا و سرما خوردگی نمی دانستید

بسیاری از ما در فصل زمستان از افرادی که سرما خورده و یا آنفولانزا دارند دوری می کنیم. اما اخیرا دانشمندان بدین درک رسیده اند که بیماری آنفولانزا بسیار راحت تر از آن که فکرش را بکنید منتقل می شود.

طبق یک تحقیق جدید در دانشگاه مریلند که امروز منتشر شد، گسترش ویروس آنفلوانزا (آنفلوانزا) نسبت به آنچه تصور می شد، آسان تر است. افراد معمولا بر این باورند که با قرار گرفتن در معرض ترشحات سرفه یا عطسه فرد آلوده یا دست زدن به سطوح آلوده به آنفولانزا مبتلا می شویم. اما اطلاعات جدید در مورد انتقال آنفلوانزا نشان می دهد که بیماری آنفولانزا خیلی راحت تر از آنچه تاکنون می پنداشته ایم در بین افراد انتقال می یابد تا جاییکه آنفولانزا می تواند تنها به وسیله تنفس به دیگران منتقل شود.

دکتر میلتون، MD، MPH، استاد سلامت محیطی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مریلند و محقق سرپرستی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می گوید: "ما دریافتیم که موارد بیماری آنفولانزا، تنها با تنفس، بدون سرفه یا عطسه، می تواند هوای اطراف را  عفونی و آلوده کند." وی ادامه می دهد: "افرادی که مبتلا به آنفلوانزا هستند، قطرات کوچک و عفونی را در هوا پخش می کنند که می توانندمدت زمان طولانی در هوا معلق مانده و باقی بمانند. افراد مبتلا به آنفولانزا حتی زمانی که سرفه نمی کنند و به ویژه در اولین روزهای بیماری به طور کامل هوای اطراف خود را آلوده می کنند. بنابراین وقتی کسی که به آنفلوآنزا مبتلا می شود، باید به خانه بازگشته و به محل کار نرود. علت آن نیز این است که شخص مبتلا به آنفولانزا دیگران را آلوده می کند."

محققان دانشگاه مریلند، دانشگاه ایالتی سن خوزه، دانشگاه دولتی میسوری و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در این تحقیق که توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) و موسسات ملی بهداشت تأمین مالی شده بود مشارکت کردند.

دکتر میلتون و تیم تحقیقاتی او ویروس آنفولانزا  را از  142 نفر که ابتلای آنها به آنفولانزا تایید شده بود در حالت های  مختلف تنفس طبیعی، سخن گفتن، سرفه ناگهانی و عطسه، و بررسی عفونت ناشی از آلودگی های آنفولانزا به طور طبیعی گرفته و آن را مورد بررسی قرار دادند. افراد شرکت کننده در این آزمایش 218 اسفنج نازوفارنکس و 218 نمونه 30 دقیقه ای از نفس عمیق، سرفه و عطسه در روزهای اول، دوم و سوم پس از شروع علائم آنفولانزا ارائه کردند.

تجزیه و تحلیل ویروس عفونی از این نمونه ها نشان داد که تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به آنفلوآنزا به طور معمول ویروس عفونی را منتشر می کنند، نه تنها RNA قابل تشخیص، بلکه درون ذرات آئروسل که به اندازه  کافی هستند که خطر انتقال حمل و نقل هوا را داشته باشند.

شریل ارمن، دون بیال دین دانشکده مهندسی چارلز وود دیسن می گوید: " یافته های این تحقیق نشان می دهد که تمیز نگه داشتن سطوح، شستشوی به موقع دست های خود و اجتناب از افرادی که سرفه می کنند، حفاظت کامل از ابتلا به آنفولانزا را فراهم نمی کند. " وی ادامه می دهد: " حضور افراد مبتلا به آنفولانزا در خانه و خارج از فضاهای عمومی می تواند در گسترش ویروس آنفلوانزا بسیار موثر باشد."

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 296
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
حقیقتی عجیب در مورد آنفولانزا | آنچه در مورد آنفولانزا و سرما خوردگی نمی دانستید
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)