حقایق و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

دانستن و داشتن اطلاعات عمومی خوب می باشد و خیلی ها در طول روز به دنبال بدست اوردن اطلاعات روز و مهم و یا اطلاعات عمومی می باشند تا در بین جمع خانواده و دوستان از آن استفاده کنند، از این رو، در این یادداشت چند مورد از اطلاعات عمومی که تا اکنون شای از آن خبردار نبودید و یا اگر خبر داشتید فکر می کردید که آینها درست می باشد، در حالی که اشتباه بوده، به همین دلیل در این یادداشت چند نمونه از این اطلاعات را تقدیم شما می کنیم.

در زندگی دروغ هایی وجود دارد که ما فکر می کنیم درست هستند، و در طول سال های زیادی به آن باور داشته ایم، اما بهتر است بدانیم که این اخبار درست بوده اند و یا غلط می باشند،

1- بنجامین فرانکلین رئس جمهور آمریکا نبوده است، وی تنها، در تاسیس امریکا نقش بزرگی داشته است، و یک ماسون و نویسنده است.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

2- در ایالت لنگر نروژ، بر اساس قانون مرگ ممنوع است، در این منطقه افرادی که بیماری می شوند به دیگر ایالت ها می فرستند، اما کسانی که در نتیجه تصادف می میرند، نزدیکانشان را جریمه می کنند.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

3- اندازه مغز نئاندرتال ها[1](Neanderthal) بزرگ تر از انسان می باشد، اما تحقیقات علمی نتیجه عکس نشان می دهند، بر اساس این تحقیقات، اگر چه اندازه سر نئاندرتال ها بزرگ بوده است، اما بزرگ ترین اندازه مغز انسان 1880 سانتی متر بوده و دومین اندازه 1800 سانتی متر است، اکنون می دانید که چه کسی مغز بزرگ تری دارد.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

4 - تنبلی ژنتیکی می باشد و از نسلی به نسل دیگر انتقال می بابد، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای آمریکا به این نتیجه رسیده اند.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

5- سرزمین بومی اسب تک شاخ، اسکاتلند می باشد، در حالی این اسب در نتیجه خیال انسان می باشد، تنها در داستان های مردم اسکاتلند این اسب وجود دارد و در بسیاری از نوشته های این مردم می توان اسب تک شاخ را دید.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

6- عرب های شتر را از استرالیا و هم از شهر داروین وارد کردند، در حالی که مسلمانان از این دانشمند خوششان نمی آید، در حالی که در شهر داروین که اسمش تغییر یافته است، شترهای وجود دارد که اعراب گوشت شتر را از آن وارد می کنند، شترهای بارکش به صورت سنتی مختص اعراب بوده است.

حقایق  و دانستنی های عجیب دنیای پیرامون ما

[1] - گونه‌ای از سردهٔ انسان بود که در اروپا و قسمت‌هایی از غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال چین (آلتای) سکونت داشتند. اولین نشانه‌ها از نئاندرتال‌های اولیه به حدود ۱۳۰٫۰۰۰ تا ۲۳۰٫۰۰۰ سال پیش در اروپا برمی‌گردد. ۱۳۰ هزار سال پیش، مشخصه‌های کامل نئاندرتال‌ها ظاهر شدند و در ۵۰ هزار سال قبل نئاندرتال‌ها دیگر در آسیا دیده نشدند، با این وجود نسل آنها در اروپا در حدود چهل هزار سال پیش منقرض شد. با توجه به اینکه انسان امروزی در پنج هزار سال پیش از انقراض آنها وارد اروپا شد، احتمالاً این دو گروه انسانی با هم تماسهایی داشته‌اند. (منبع ویکی پدیا)

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 830
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1643
تعداد کل بازدیدها: 73687


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)