حقایق جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ | دانستنی های جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ ها

حقایق جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ | دانستنی های جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ ها

امروزه یکی از وسایلی که به صورت گسترده در همه جا استفاده می شود، لپ تاپ ها و نوت بوک ها هستند، این وسیله به علت داشتن مزایایی به سرعت توانست در بین مردم نفوذ کند و به بخشی از کار و زندگی مردم تبدیل شود، ولی با این حال شاید کمتر کسی در مورد آنها اطلاعاتی واقعی و جالبی داشته باشد.

حدود 500 سال قبل دوران جدید، در کتیبه های یونانی، تصاویری وجود دارد، که شبیه نوت بوک های امروزی می باشد. دانشمندان گفته اند که این تصاویر بسیار شبیه نوت بوک های معاصر می باشند.

حتی در این کتبه های تصاویری از نوت بوک های وجود دارد که دارای نقطه اتصال USB می باشند، که بسیار شبیه به USB های امروزی می باشد. بر اساس گفته ها، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که، کامپیوترهایی که برای اولین بار در سال 1975 تولید شدند، از روی این کتیبه ها نمونه برداری شده اند.

 - حقایقی در مورد نوت بوک ها:

1- اولین عقیده و فکر در مورد کامپیوترهای قابل حمل مختص به فردی به نام آلن کی (Alan Kay) می باشد. که شعارش این بود: "بهترین راه پیش بینی فردا، برنامه ریزی و اجرای آن می باشد."

سی و هشت سال قبل آلن کی، کتابی در مورد کامپیوترهای قابل حمل که اندازه اش از دفتر بزرگتر نباشد، هر جایی که می خواهید بدون سیم برده شود و اطلاعاتی که نیاز است را در خود نگهدارد، را نوشته بود.

2- سی سال قبل آرزوی آلن کی به حقیقت پیوست. در تاریخ بشر اولین کامپیوتر قابل حمل به نام (Grid Compass) ساخته شد. این کامپیوتر به سفارش سازمان ناسا و برای استفاده در طرح های فضانوری ساخته شده بود.

3- در مورد اولین کامیپوتر قابل حمل گفته می شود که، آن واقعا به وسایل و ابزارهای جنگی شبیه بود. بسیار مقاوم و ضخیم بوده است.

4- سبک ترین نوت بوک دنیا که تنها دارای 365 گرم وزن می باشد، از طرف شرکت سونی ساخته شده است. این کامپیوتر دارای 40 GB حافظه است و از ویژگی های آن داشتن شارژ راحت می باشد.

- اطلاعات جالب در مورد نوت بوک ها:

5- بر اساس آمارها، 68 درصد از کاربران نوت بوک ها از این وسیله برای کار استفاده می کنند، 21 درصد از نوت بوک ها به عنوان سرگرمی، 9 درصد از کاربران هم برای تحصیل از آن استفاده می کنند. بیش از 70 درصد از کاربران نوت بوک از آن برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کنند.

6- متخصصان نوت بوکی را تولید کرده اند که از 100 دلار آمریکا گرانتر نیست. این وسیله برای کشورهای فقیر در نظر گرفته شده است. نیجریه خواهان بیش از یک میلیون (1000000) کامپیوتر می باشد. در بین این کشورها برزیل، آرژانتین و تایلند هم هستند.

7- نوت بوک ها در دهه 80 در بین خانواده های آمریکایی شهرت و محبوبیت پیدا کردند. در همین دوران وزن این نوت بوک ها بیش از 4 کیلو گرم بود و قیمت آن 2000 دلار آمریکا بوده است.

8- گرانترین نوت بوک دنیا را متخصصان هلندی تولید کرده اند. قیمت این نوت بوک 355000 دلار می باشد و با سنگ های قیمتی تزئین شده است.

9- نازک ترین نوت بوک دنیا را شرکت سونی تولید کرده است. ضخامت این نوت بوک 8 میلی متر می باشد. همچنین این نوت بوک قابلیت کنترل از راه دور را هم دارد.

10- متخصصان گفته اند، نوت بوک های در حال کار، گاهی می توانند بر روی سلامتی انسان تاثیر منفی داشته باشند، به ویژه برای مردان مضر می باشند. توصیه می شود، در زمان استفاده از نوت بوک ها، آنها را بر روی زانو و یا هر هر نقطه از بدن خود نگذارید، اگر ناچار به این کار هستید، حتما زیر نوت بوک یک زیرانداز ضخیم بگذارید. که گرمای آن وارد بدن انسان نشود. با این حال اگر، نوت بوک را به روش درست استفاده کنیم. خطری برای زندگی انسان ندارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
حقایق جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ | دانستنی های جالب در مورد نوت بوک ها و لپ تاپ ها
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)