حقایقی در مورد پاستا | بهترین نوع ماکارانی پاستا

حقایقی در مورد پاستا | بهترین نوع ماکارانی پاستا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/23

یکی از غذاهای معروف و جهانی پاستا می باشد، که در بین مردم طرفدار زیادی دارد، پاستا با اینکه بسیار محبوب و مورد علاقه بسیاری از مردم است، ولی با این حال افراد کمی در مورد آن اطلاعات دقیقی دارند، از این رو، در این مطلب به بررسی پاستا و انواع آن می پردازیم.

پاستا یکی از بزرگتر چیزهایی است، که تا به امروز از غلات به دست آمده است. احتمال دارد ریشه پاستا به آسیا و یا مدیترانه برسد. اما علت جهانی شدن آن، تولید پاستا به وسیله صنایع غذایی آمریکا می باشد.

- پاستا چیست؟

پاستا (Pasta)، از کلمه ایتالیای paste گرفته شده است. همه پاستاها از ترکیب آب با آدر غلات تهیه می شوند، که اشکال و اندازه های مختلفی از پاستا وجود دارد. در حالی که بیشتر آنها از گندم تهیه می شوند، از غلات دیگر هم برای تهیه آن استفاده می گردد. به ویژه برای افرادی که نمی توانند گلوتن (Gluten) موجود در آرد گندم را مصرف کنند، از غلات دیگر و یا از ترکیب غلات دیگر با گندم پاستا تولید می شود.

حقایقی در مورد پاستا | بهترین نوع ماکارانی پاستا

- آیا می دانید کلمه پاستا به چه معنی می باشد؟

با درست کردن خمیر از غلات، به اشکال مختلف تخت، صاف، جامد، توخالی و پیچی غذایی شگفت انگیز و ملودیک ایتالیایی به دست می آید، که شما انواع مختلفی از پاستاها که در قفسه های سوپر مارکت ها مشاهده می کنید. که شکل رشته های فرنگی نام پاستا را مشخص می کند. از جمله پاستاهای معروف عبارتند از:

- اسپاگتی از دو کلمه spago و cord تشکیل شده است، که به معنای بند ناف می باشد.

- لینگوینی (Linguini)، به معنای زبان های کوچک (little tongues) است.

- ورمیشل (Vermicelli)، به معنای کرم کوچک (little worms) است.

- گوش ماهی (Conchiglie)، به معنای صدف (shells) می باشد.

- کدام یک از انواع پاستا در مقایسه با دیگری مواد مغذی بیشتری دارد؟

کیفیت تغذیه ای پاستا و اغلب طعم و بافت آن بستگی به آرد آن دارد. آنهایی که به صورت کامل از آرد غلات تهیه شده اند، مانند پاستای تهیه شده از گندم کامل، به طور طبیعی از مواد مغذی غنی می باشند، چرا که دارای سبوس و جوانه گندم هستند. اکثر پاستاها با گندم الجزایری (Triticum durum) تهیه می شوند. گندمی سخت که دارای پروتئین و گلوتین بالا می باشد. خمیر آن به خوبی شکل خود را نگه می دارد و یک امتیاز مهم برای تولیدکنندگان پاستا محسوب می شود.

بیشتر پاستاهای خشک با آدر سمولینا و یا فارینا (Farina) و یا ترکیب از این دو تولید می شوند. در این آردها، سبوس و جوانه گندم حذف شده است و فیبر و ارزش غذایی آن پایین است. سمولینا از گندم الجزایری درست می شود و ممکن است، مقدار پروتئین آن بیشتر از فارینا باشد، که از یک گندم نرم تر تولید می شود. بنابراین، در همه مواد غذایی باید به بر چسب آن توجه کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855933

نظرات کاربران

*