حفاظت از قلب | توصیه های بسیار مهم برای داشتن قلبی سالم

حفاظت از قلب | توصیه های بسیار مهم برای داشتن قلبی سالم

قلب انسان یکی از مهمترین اندام های موجود در بدن انسان است که حفظ سلامتی آن و مراقبت از آن بسیار اهمیت دارد، از این رو، متخصصان و پزشکان برای حفظ سلامتی و مراقبت از قلب توصیه هایی زیاد دارند، که در این مطلب ده مورد از مهمترین توصیه هایی متخصصان و پزشکان را تقدیم شما می کنیم.

برای اینکه یک قلب سالم داشته باشید، باید در درجه اول به غذاهایی که می خورید، توجه و دقت کنید. برای حفظ سلامتی قلب ده توصیه بسیار مهم را تقدیم شما می کنیم:

1- از امسال یعنی سال 1397 حتماً سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار بر روی ریه ها تاثیرات بسیار منفی می گذارد و در قلب انسان نیز می تواند، مشکلات فراوانی به وجود آورد. در درجه اول افرادی که عمل جراحی قلب داشته اند، باید از سیگار به دور باشند.

2- سبک زندگی پر تحرکی داشته باشد. سبک زندگی کم تحرک، نه تنها برای قلب بلکه برای تمام وجود بدن انسان تاثیرات منفی می گذارد. اگر سبک زندگی منفعل دارید در این صورت می توانید به جای استفاده از آسانسور از پله های استفاده کنید و یا به محل کار خود، یک ایستگاه مانده از اتوبوس پیاده شده و پیاده بروید. این به زندگی شما تحریک می دهد. در هفته حداقل سه بار و به مدت یک ساعت و یا 45 دقیقه پیاده روی کنید.

3- چگونگی کار کردن قلب خود را چک کنید. اگر مدت زمان زیادی است که، عملکرد قلب خود را چک نکرده اید، حتماً این کار را انجام دهید.

4- سن قلب خود را یاد بگیرید و سعی کنید آن را جوان نگه دارید. این گونه که، سیگار کشیدن سن قلب را 15 سال، استرس امتحان 5 سال، چاق شدن 30 سال افزایش می دهند. کودکان چاق 7 الی 8 ساله، سن قلب شان حداقل 28 سال می باشد.

حفاظت از قلب | توصیه های بسیار مهم برای داشتن قلبی سالم

5- اندازه کمر و شاخص توده بدنی خود را مد نظر داشته باشید. جمع شدن چربی های بدن در اطراف شکم به ویژه برای سیستم قلبی – عروقی خطرناک است و ریسک ابتلا به بیماری سیستم قلبی – عروقی را افزایش می دهد. دور کمر مردان 94 سانتی متر و زنان 80 سانتی متر باید باشد. اگر این اندازه در مردان 104 سانتی متر و در زنان 88 سانتی متر باشد، لازم است هر چه زودتر لاغر شوید. شاخص توده بدنی هم، بهتر است از 30 کمتر باشد. البته برای این منظور نمی توان سریع لاغر شد، بلکه باید لاغری سالم داشت و رژیم عادی لاغری بسیار مهم هستند.

6- رژیم غذایی خود را هم رنگارنگ و هم طبقه بندی کنید. تغذیه نباید تنها با سبزیجات و یا پروتئین باشد. در طول روز باید غذاهای مختلف مصرف کنید. حداقل روزی یک عدد تخم مرغ بخورید. البته غذاهای مصرفی روزانه نباید بیش از 2500 کالری داشته باشد.

7- از ورزش هایی که برای قلب خطرناک است، اجتناب کنید. اگر چه روزش برای قلب مفید است، ولی هر زمانی مفید نیست و اثراتی منفی دارد. به ویژه اگر سال ها ورزش نکرده اید و اما بعد از 40 سالگی شروع به ورزش می کنید، احتمال دارد، سبب مرگ شود. لذا باید با احتیاط با ورزش همراه شوید. در زمان ورزش کردن نباید نبض بیشتر از 120 باشد.

8- ریتم زندگی خود را آرام کنید. از حوادث ناراحت کننده تا حد امکان دوری کنید. زندگی ساکت و راحتی داشته باشید. اگر از عهده مشکلات موجود در زندگی تان نمی توانید بر بیاید. در آن صورت با زندگی خود آشتی کنید، از زندگی کردن با سرعت اجتناب کنید.

حفاظت از قلب | توصیه های بسیار مهم برای داشتن قلبی سالم

9- به کارتان وابسته باشید! افراد شاغل ساعت های مهم و با اهمیت روز را سرکار می گذرانند. اگر به شغل مورد علاقتان مشغول هستید، این برای سلامتی شما تاثیرات مثبتی خواهد داشت. به کار کردن تنها به هدف کسب در آمد نگاه نکنید. سر کار باید آرام و خوشبخت باشید. نباید رقابت ها و روابط بدون نظارت داشته باشید. در سر کار بیش از اندازه قهوه نخورید. بیش از اندازه سپردن مسئولیت به جوانان، سبب افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی می شود.

10- لبریز از عشق باشید! عشق هورمون مفید اندروفین را به قلب جاری می کند. داشتن زندگی لبریز از عشق سبب سلامتی قلب انسان می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1118
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
حفاظت از قلب | توصیه های بسیار مهم برای داشتن قلبی سالم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)