حرکات ورزشی مناسب در هوای آزاد | ورزش در هوای باز

حرکات ورزشی مناسب در هوای آزاد | ورزش در هوای باز

یکی از امکانات و شرایطی که در فصل تابستان برای بسیاری از مردم فراهم می شود، امکان ورزش کردن در هوای آزاد می باشد، ورزش کردن در هوای آزاد دارای طرفداران بسیاری است، با این حال بسیاری از مردم در مورد این که چه حرکات ورزشی را می توانند در هوای آزاد انجام دهنده شاید اطلاعات کافی نداشته باشند، از این رو، در این مقاله به بررسی حرکات ورزشی مناسب برای انجام دادن در فصل تابستان در هوای باز می پردازیم.

بسیاری از مردم دوست دارند در هوای آزاد ورزش کنند، اما بهترین حرکات ورزشی که می تواند در هوای آزاد انجام داد، کدامند؟ در فصل تابستان یکی از کارهای زیبا این است، که این امکان وجود دارد در هوای آزاد حرکات ورزشی را انجام داد.

صبح زود و یا بعد از غروب خورشید، لذتی که در هوای آزاد از انجام دادن حرکات ورزشی انسان می برد، بسیار متفاوت از هر لذتی می باشد. اما سوال این است که در این شرایط کدام نوع از حرکات ورزشی خیلی بهتر می باشد و بدن را روی فُرم می آورد؟

در این اینجا گزارش کارشناسی ورزشی ترکیه ای ابرو کارادومان (Ebru Karaduman) را که در نشریه Herbalife انتشار یافته است را تقدیم شما می کنیم. وی توصیه های مهم برای انجام حرکات ورزشی در هوای آزاد دارد، که عبارتند از:

- پیاده روی، دو چرخه سواری و غیره:

در فصل تابستان بدون اینکه به سالن های ورزشی بروید و یا بدون اینکه نیاز به ابزارهای ورزشی باشد، می توانید در هوای آزاد کالری بسوزانید و ساختار بدن خود را زیبا کنید. چرا که اکسیژن موجود در هوای آزاد، سبب انرژی مثبت در انسان شده و تاثیرات تمرینات ورزشی را بر روی بدن انسان افزایش می دهد.

- کدام حرکات و تمرینات ورزشی را می تواند در هوای آزاد انجام داد؟

بر اساس گفته های این کارشناس ترکیه ای برای نمونه 30 دقیقه پیاده روی، دویدن به صورت سبک، دو چرخه سواری، شنا و حرکاتی مانند اینها، حرکات ورزشی چربی سوز هستند و توصیه به انجام آنها می شود. بعد از اینکه حرکات را بر حسب وضعیت و روحیه خود تنظیم کردید، با استفاده از برخی حرکات ورزشی می توانید در هوای آزاد سلامتی خود را حفظ کنید. از این رو، پنج حرکت مهم ورزشی که در هوای آزاد می توان انجام داد و بدنتان را روی فرم می آورد، عبارتند از:

حرکات ورزشی مناسب در هوای آزاد | ورزش در هوای باز

1- بالا و پایین رفتن از پله ها:

این حرکت برای تقویت عضلات پا و ران بسیار مفید می باشد و همچین موجب چربی سوزی می شود. این حرکت را حداکثر 15 الی 20 دقیقه انجام دهید.

2- حرکت ورزشی سوپر من:

این حرکت سبب تقویت عضلات کمر می شود. بر روی زمین داراز بکشید و دست ها خود را به شکلی که کف دست ها به زمین بخورد، دراز کنید. پاهای خود را به شکلی صاف به سمت بالا خم کنید. تا وقتی که در عضلات خود احساس درد کردید، حرکت را ادامه دهید. سپس راحت شده و دوباره حرکت را تکرار کنید. (با هر بار انجام دادن ده بار تکرار کنید).

3- حرکت بلند کردن ران:

در سایه این حرکت عضلات دست ها، کمر و پشت تقویت می شود. به پشت داراز بکشید و زانوها را بلند کنید. دست ها به شکل موازی در زمین باشد. در این وضعیت ران خود را بالا ببرید. تا زمانی که عضلات خسته می شوند، به این صورت باقی بمانید و سپس رها کنید.

4- حرکت کشیدن زانوها به شکم:

در سایه این حرکت، علاوه بر حرکت پاها و ران ها، گردش خون هم افزایش پیدا می کند. برای این کار، نفس بگیرد و بیرون دهید. با هر با نفس گرفتن و بیرون دادن نفس به نوبت پای راست و چپ خود را در شکم خود جمع کنید. حرکت را به آرامی می توانید سریع کنید. (در هر بار انجام دادن پای راست و چپ را 30 بار تکرار کنید)

5- حرکت کریس کراس (Criss Cross):

بر روی تشک به پشت بخوابید و پاهای خود را با زاویه 90 درجه باز کنید. دست های خود را بر روی هم گذاشته و بر پشت گردن خود قرار دهید. با نفس گرفتن شکم خود را داخل بکشید و وقتی نفس خود را بیرون می دهید، بر روی نوک استخوان های پشت برخیزید و به صورت کامل به راست بچرخید.

ستوان فقرات با چرخید به راست، خم می شود و باز با چرخیدن به چپ به زانوی چپ نزدیک می شود. پای راست خود را به شکل مثلث 45 درجه باز کنید. زانو و پاها باید برعکس هم باشند. این حرکت عضلات داخلی شکم و عضلات پهلو را درگیر می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2881
تعداد کل بازدیدها: 217185
حرکات ورزشی مناسب در هوای آزاد | ورزش در هوای باز
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)