حالت هواپیما(Airplane Mode) در لپ تاپ و گوشی چیست؟ چگونه در ویندوز 10 حالت هواپیما را روشن یا خاموش کنیم؟

حالت هواپیما(Airplane Mode) در لپ تاپ و گوشی چیست؟ چگونه در ویندوز 10 حالت هواپیما را روشن یا خاموش کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/08/07

حالت هواپیما همانطور که از نام آن بر می آید حالتی از دستگاه های هوشمند یعنی موبایل، تبلت یا لپ تاپ است که مختص هواپیما می باشد. به جهت اینکه در هنگام مسافرت با هواپیما هرگونه اتصال شبکه می تواند منجر به اختلال در ارتباطات رادیویی هواپیما شود، این حالت از لپ تاپ ها یا موبایل ها در هواپیما ها باید استفاده شود.

حالت هواپیما یا ایرپلین مود(Airplane Mode) حالتی است که در آن اتصال های دستگاه هوشمند مانند اتصال بلوتوث، وای فای یا شبکه دیتا موبایل ها یا لپ تاپ دیگر قابلیت اتصال ندارند. در موبایل ها یا تبلت ها شما در حالت هواپیما دیگر نمی توانید تماس داشته باشید یا پیامک بزنید، چون اتصال شما به شبکه اپراتور نیز قطع می شود.

البته حالت هواپیما نیز در برخی مواقع دیگر در لپ تاپ ها کاربرد دارد.یکی از این موارد زمانیست که اتصال وای فای لپ تاپ شما دچار مشکل می شود و شما با یکبار قراردادن لپ تاپ(یعنی کلیک کردن روی گزینه Airplane mode) در ویندوز در حالت هواپیما و دوباره کلیک روی دکمه وای فای(یعنی روشن و خاموش کردن حالت هواپیما) می توانید مشکل اتصال به شبکه وای فای لپ تاپ را رفع کنید. یادتان باشد که این حالت هرگونه اتصال به شبکه اعم از بلوتوث، وای فای یا هات اسپات(Hotspot) را خاموش می کند، بنابراین هر زمان که می خواستید هیچگونه اتصالی نداشته باشید می توانید گزینه حالت هواپیما را در لپ تاپ یا موبایل(تلفن هوشمند) خود روشن کنید.

نحوه فعال کردن حالت هواپیما در ویندوز 10

برای فعال کردن حالت هواپیما(Airplane Mode) در ویندوز 10 کافیست که شما درایور وای فای را روی ویندوز نصب داشته باشید که البته ویندوز 10 بطور خودکار وای فای را نصب می کند. اگر گزینه و نشان وای فای در گوشه سمت راست و پایین ویندوز شما فعال بود که بصورت علامت آنتن است، می توانید روی آن کلیک کنید که سه گزینه WiFi، Airplane Mode و Hotspot نشان داده می شود. حال با کلیک روی گزینه Airplane Mode می توانید حالت هواپیما را در ویندوز 10 خود فعال کنید.

در ویندوز 10 یا دیگر نسخه های ویندوز می توانید حالت هواپیما را از قسمت تنظیمات(Settings) ویندوز نیز روشن و خاموش کنید. برای این کار از قسمت کنترل پنل یا تنظیمات ویندوز 10 به قسمت شبکه و اینترنت (Network & Internet) بروید که در آنجا کلیه تنظیمات مربوط به شبکه از جمله حالت هواپیما(Airplane Mode) نشان داده می شود که با کلیک روی آن می توانید آن را روشن یا خاموش کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.4
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194211

نظرات کاربران

*