جملات ممنوعه در محل کار | جملاتی که نباید سر کار استفاده کرد | جملات نامناسب برای محیط کار

جملات ممنوعه در محل کار | جملاتی که نباید سر کار استفاده کرد | جملات نامناسب برای محیط کار
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

نحوه برخورد و رفتار در محل کار بسیار مهم و اساسی می باشد، از این رو، برای بسیاری از افراد که تازه در شغلی استخدام شده اند، این سوال مطرح می شود که در سرکار چه حرف هایی را بزنم و چه حرف هایی را نباید گفت؟ برای اینکه بدانید در سرکار جملات و حرف های ممنوعه کدامند، این مطلب را با دقت مطالعه بفرماید.

پیدا کردن کار مناسب و مورد علاقه بسیار مهم می باشد، انسان دوست دارد کاری داشته باشد که با علاقه و عشق با آن برخورد کند و از کار خود بیزار و ناراحت نباشید، از این رو، پیدا کردن کار مورد علاقه بسیار سخت تر است، اما وقتی کار مورد علاقه را انسان پیدا کرد، مهمترین هدف و مهمترین خواسته حفظ کار خود است و ترس از این دارد که نکند به یکباره اخراج شود. از این رو، باید بسیار به حرکات و گفتار خود توجه نماید تا بتواند کاری مورد علاقه خود را حفظ نماید. به همین دلیل بسیاری از مردم دنبال این مطلب هستند که کدام جملات و حرف ها احتمال دارد موجب از دست دادن کار انها شود. برای این منظور سایت فوربس دات کام ((Forbes.com) لیستی از جملات ممنوعه در سرکار را انتشار داده است و توصیه کرده است که این یازده جمله را در محل کار نباید استفاده کرد.

بر اساس لیستی که سایت فوربس دات کام، انتشار داده یازده جمله ای که نباید در محل کار آنها را گفت و از آنها استفاده کرد، عبارتند از:

1- این، عدالت نمی باشد.

2- ما این کار را معمولا همیشه اینطوری انجام داده ایم.

3- مشکلی نیست.

4- این یک فکر احمقانه می تواند باشد، اما یک سوال احمقانه خواهم داشت.

5- این کار، کار یک دقیقه ای می باشد.

6- برای انجام این کار، از تجربیات خود استفاده می کنم.

7- وی، تنبل و به درد نخور می باشد.

8- این کار جزوه وظایف کاری و مسئولیت های من نمی باشد.

9- این مشکل و خطای من نمی باشد.

10- می توانم این کار را انجام دهم.

11- از این کار نفرت دارم.

در دنیای کاری این جملات، هر چقدر گفته شود و به کار برده شود با واکنش منفی روبرو می شود و برای گوینده این جملات دردسر و مشکلات درست می کند. چرا که در هر کدام از جملات به صورت تلویحی این گونه برداشت می شود که گوینده از عهده مسئولیت ها و کارهای خود بر نمی آید و یا اینکه این کار را دوست ندارد. لذا این جملات می تواند موجب شکست شود و جزء کارهای است که عدم موفقیت را به دنبال دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277039

نظرات کاربران

*