جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ | عمل جراحی پلک

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ | عمل جراحی پلک
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/12

یکی از عمل های جراحی که برای درمان لرزش پلک انجام می شود، عمل جراحی بلفاروپلاستی می باشد، در این عمل جراحی، چربی های اضافی انباشت شده در اطراف چشم، چین و چروک و ... از بین بروده می شود و سبب تقویت پلک چشم و بهبود بینایی می باشد، این عمل جراحی برای پلک بالا و پایین می تواند انجام شود.

همانطور که می دانیم، نازک ترین بخش پوست در اطراف چشم قرار دارد. تنها به این دلیل نیاز به انجام عمل جراحی به اسم بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)، یا عمل جراحی پلک دارد. در این مقاله شما با چیستی عمل جراحی بلفاروپلاستی، تفاوت عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چشم و عمل جراحی بلفاروپلاستی لیزری اطلاعاتی به دست می آورید.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک چشم چیست؟

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است، که برای درست شکل اولیه پلک چشم انجام می شود. در این عمل جراحی پوست اضافی، عضلات و چربی اطراف چشم خارج می شود. با افزایش سن انسان پلک چشم پهن تر می شود و عضلاتی که پلک چشم را نگه می دارند، ضعیف می شوند. در نتیجه، در پلک های پایین و بالای چشم چربی اضافی انباشت می شود و سبب لرزش پلک بالایی و در پلک پایینی هم لرزش و ورم های زیادی که برای بسیاری از مردم مشکل زا است را ایجاد می کند. در این شرایط اگر چه افراد پیرتر به نظر می رسند، ولی لرزش بیش از حد پوست اطراف چشم، موجب بدتر شدن دیدن اطراف می شود.

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ | عمل جراحی پلک

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی بی خطر می باشد، با این حال، مانند دیگر عمل های جراحی این عمل هم می تواند، خطراتی برای ارگانیسم بدن داشته باشد. معمولاً بعد از عمل جراحی در عرض دو روز، ورم های زیادی در اطراف چشم ایجاد می شود. در چنین شرایطی لازم است، به پزشک مراجعه شود. علاوه بر این، محل های بریده شده زرد رنگ و یا به رنگ سبز روشن در می آید. در کل به هر علائم و نشانه جدی باید توجه شود. از جمله افزایش دمای بدن و تب. چرا که این علائم از به خطر افتادن سلامتی خبر می دهند.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

معمولاً برای عمل جراحی پلک پایین، افرادی که دارای مشکل مادر زادی هستند، مراجعه می کنند. در چنین شرایطی چین و چرک های عمیق و لایه های انباشت شده چربی وجود دارد. به کمک این عمل جراحی کبودی که زیر چشم هم بر طرف می شود. از دیگرهای مواردی نیاز برای به عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین را ضروروی می کند، به موارد زیر می توان اشاره کرد:

- لرزش و افتادگی در پلک پایین چشم؛

- افزایش بافت های زیر پوستی ناحیه پلک پایین چشم؛

- ورم های زیر چشم؛

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ | عمل جراحی پلک

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالایی:

این عمل جراحی هم برای پوست اضافی، چربی و افرادی که دارای چین و چرک در اطراف چشم می باشند، است. اما، عمل جراحی پلک بالایی همیشه با این دلایل نمی باشد. چرا که، اختلال و مشکل به وجود آمده در پلک بالایی سبب خستگی و سنگی آن شده و توانایی دید افراد را کاهش می دهد.

عمل جراحی بلفاروپلاستی لیزری:

این عمل جراحی به وسیله بی هوشی موضعی انجام می شود. می تواند از نیم ساعت تا چند ساعت ادامه داشته باشد. عمل جراحی بلفاروپلاستی از جهت مثبت کمتر از دو هفته بدون ایجاد مشکل آن را درمان می کند. مانند دیگر عمل های جراحی، در این عمل جراحی هم پوست و بافت های زیر پوست به حداقل کاهش می یابد. از تاثیرات مثبت دیگر این عمل جراحی عبارتند از:

- بریدگی ها و ورم ها زودتر درمان می شود.

- عدم لخته شده سریع و آنی خون؛

- تاثیرات آن تنها بر روی چربی و عضلات اطراف پلک می باشد.

دوره درمان بعد از عمل جراحی به اشخاص بستگی دارد و با نظر پزشک باید گذرانده شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 87
تعداد کل آرا: 3233
تعداد کل بازدیدها: 686712

نظرات کاربران

*