جاذبه های گردشگری گرجستان | زمان مناسب سفر به گرجستان و مکان های دیدنی گرجستان

جاذبه های گردشگری گرجستان | زمان مناسب سفر به گرجستان و مکان های دیدنی گرجستان

گرجستان هم از دیگر کشورهای آسیا میانه است که یک مقصد خوب و جذاب گردشگری محسوب می شود که با رشد و توسعه ای که در سالهای اخیر داشته مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا شده است. در ادامه بیشتر با مکان های دیدنی، زمان مناسب سفر و جاذبه های تاریخی و طبیعی گرجستان آشنا می شویم

زمان مناسب سفر به گرجستان

آب و هوای گرجستان به گونه ای است که می توان آن را آب و هوای معتدل دانست یعنی تابستان های آن گرم و مرطوب و زمستان های آن بطور معمول سرد است. بنابراین اگر آب و هوا برای انتخاب یک شهر یا کشور به جهت سفر برایتان مهم است، گرجستان از این حیث محدودیتی ندارد و تقریبا در بیشتر فصول آب و هوای متناسب و متعادل آن فصل را تجربه خواهید کرد یعنی نه خیلی سرد و نه خیلی گرم. ذکر این نکته مهم است که دمای هوا در تابستان بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد و در تابستان بین 2-6 درجه سانتی گراد بطور متوسط متغیر است.

پایتخت گرجستان شهر تفلیس است که جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی دارد از جمله آن می توان موارد زیر را برشمرد:

قلعه ناریکا که یکی از قدیمی ترین بناهای تفلیس گرجستان است و قدمت آن به قرن 4 میلادی می رسد. این قلعه بر روی تپه ای که بر رودخانه کورا و شهر تفلیس مشرف است بنا شده است و در اطراف آن حمام های طبیعی گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس قرار دارد. در پایین این قلعه نیز کلیسای سنت نیکلاس که اثرتاریخی است قرار دارد.

شهر سنگی اوپلیستیخه: این شهر که معنای نام آن یعنی معبد خدایان است و مهمترین اثر باقیمانده از دین پیکانیزم است و می توان قدیمی ترین داروخانه، بازار، آمفی تئاتر و کلیسای قدیمی را در آن یافت.

موزه های تفلیس: موزه های تفلیس از دوران شوروی سابق باقی ماندند که آثار معروفی از جمله برخی از آثار هنرمندان ایرانی را می توان در آنها یافت. موزه تاریخ و موزه باستان شناسی تفلیس نیز از جمله جذابیت های هنری و تاریخی تفلیس محسوب می شوند.

جاذبه های طبیعی و گردشگری گرجستان شامل موارد زیر می شوند:

حمام های سولفور یا گوگردی که در منطقه قدیمی تفلیس قرار دارند. این حمام ها از آب گرمی از جشمه هایی که در آنها گوگرد وجود دارد تامین می شوند.

کوه مقدس تفلیس: تپه ای بلند است که بخش مرکزی تا غرب تفلیس را فرا گرفته و دکل تلویزیونی به طول 210 که یکی از بزرگترین دکل ها دنیاست روی آن قرار دارد. بالای این تپه پارکی به نام متاتسمیندا قرار دارد که که مساحت یک کیلومتر مربع را داشته که یک مرکز تفریحی و گردشگری جذاب محسوب می شود. شما یکی از طولانی ترین و مرتفع ترین لولر کستر ها یا قطارهای شهربازی را در این پارک می توانید تجربه کنید.

ساحل سحر آمیز باتومی: بندر باتومی یکی از بندرهای مهم گرجستان است که ساحل آن به دلیل ویژگی هایی که دارد ساحل سحر آمیز یا مغناطیسی نامیده شده است. تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان نشان داده است که ماسه های این ساحل ترکیب خاصی از مواد معدنی را دارد که می تواند اثرات درمانی داشته باشد و برخی از بیماری های مفصلی، عصبی و قلبی-عروقی را درمان کند. بررسی های نشان داده است که تنها در دو منطقه از جهان ساحل آن چنین مواد معدنی و خواصی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 848
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)