جاذبه های گردشگری فرانسه | مکان های تاریخی و مراکز تفریحی فرانسه | زمان مناسب سفر به فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه | مکان های تاریخی و مراکز تفریحی فرانسه | زمان مناسب سفر به فرانسه

فرانسه از جمله مهمترین مقاصد گردشگری برای بسیاری از توریست های دنیا از جمله گردشگران ایرانی محسوب می شود. در این نوشته سعی می شود برخی از جاذبه های گردشگری، مکان های تاریخی و جذابیت های طبیعی و همچنین بهترین زمان و فصل که توصیه می شود به فرانسه سفر کنید توضیح داده شود.

بهترین و زمان مناسب سفر به فرانسه

کشور فرانسه از لحاظ آب و هوایی معتدل و البته رو به سرد است. مهمترین مقصد گردشگری فرانسه شهر پاریس است که در تابستان میانگین دمای 20 درجه را داشته و در زمستان میانگین 7 درجه سانتی گراد دما دارد. بنابراین می توان گفت که اگر گرم یا سرد بودن آب و هوا برایتان مهم است در فصولی مانند بهار یا پاییز به فرانسه و پاریس سفر کنید که دمای هوا معتدل است. ضمنا مانند بسیاری دیگر از کشورها و شهرهای اروپا فرانسه نیز در بیشتر زمان ها و فصول سال بارندگی دارد.

بطور کل جاذبه های توریستی و گردشگری فرانسه را می توان کوه های آلپ، غذاهای خاص و معروف فرانسوی و البته جاذبه های تاریخی و موزه هایی است که معروفترین آنها موزه لوور و برج ایفل هستند.

از دیگر شهرهای جذاب و مقصد گردشگری فرانسه شهرهای لیون، نیس، مارسی و کن هستند که برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری آنها در زیر توضیح داده می شوند.

جاذبه های گردشگری و توریستی پاریس

برج ایفل، موزه لوور و خیابان شانزه لیزه سه جاذبه گردشگری مشهور پاریس هستند که شاید توضیح در مورد آنها لازم نباشد. اما پاریس جاذبه های دیدنی و توریستی بسیار دیگری دارد که در زیر چند نمونه از آنها توضیح داده می شوند.

کلیسای جامع نوتردام: این کلیسا در کنار رودخانه سن در پاریس قرار دارد که یک اثر تاریخی و قدیمی جذاب برای گردشگران است و سالانه 13 میلیون نفر از این کلیسا بازدید می کنند.

قلعه باستیل: این قلعه در واقع زندانی بوده است که سبب معروف شدن آن فتح آن در سال 1789 توسط انقلابیون فرانسه است که آن را آغاز انقلاب فرانسه می نامند.

جاذبه های گردشگری و توریستی لیون فرانسه

وجود پارک ها و جاذبه های طبیعی مانند رودخانه که در کنار ساختمان ها و آثار تاریخی و باستانی مانند کلیساهای قدیمی قرار دارد از جاذبه های لیون محسوب می شود. لیون بواسطه ابریشم و ابریشم بافی معروف است. موزه هایی که آثاری از ماتیس، سزان، پیکاسو، مونه و گوگن در خود جای دادند و موزه اشیای باستانی گالو رومان و موزه هنر آفریقایی از دیگر جذابیت های شهر لیون فرانسه هستند.

جاذبه های گردشگری و توریستی شهر نیس فرانسه

نیس شهری ساحلی در ساحل دریای مدیترانه در فرانسه است که به سبب وجود سواحل و مناظر زیبای طبیعی گردشگران را به خود جذب می کند. خیابان یا پیاده روی پرومناد خیابانی بلند در کنار ساحل است که دوچرخه سواری یا قدم زدن در آن می تواند بسیار جذاب و لذت بخش باشد. موزه هایی مانند موزه ماتیس و موزه شاگال که آثار هنری نقاشان معروف را در خود جای دادند از جمله دیگر جذابیت های شهر نیس فرانسه است. مراکز تفریحی نیز در لیون فرانسه وجود دارد که می توان به پارک آبی و شهربازی و باغ وحش بزرگ نیس اشاره کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 828
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)