جاذبه های گردشگری روسیه | مکان های دیدنی روسیه کدامند | زمان مناسب سفر به روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه | مکان های دیدنی روسیه کدامند | زمان مناسب سفر به روسیه

امروزه بسیاری از ایرانیان قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند و البته با توجه به نکاتی که در مقاله سفر کجا بریم؟ کجا سفر کنیم؟ توضیح داده شد، یک شهر یا کشور را برای سفر انتخاب می کنند. در کنار کشورها و شهرهای خارجی که ممکن است بسیاری از ایرانیان به جهت زیاد یا حداقل یکبار سفر کردن به آنها با آنجا آشنا باشند، شهرها و یا کشورهایی در دنیا به عنوان مقصد سفر وجود دارند که جاذبه های گردشگری آنها کمتر شناخته شده است. یکی از این کشورها روسیه است که در این مقاله برخی از مهمترین و مشهورترین مکان ها و جاذبه های گردشگری آنها بررسی و معرفی می شوند.

پیش از معرفی مراکز و جاذبه های گردشگری روسیه کمی درمورد خود کشور روسیه توضیح داده شده و این کشور معرفی می شوند. این کشور یکی از پهناورترین کشورها از لحاظ وسعت جغرافیایی در جهان است و با حدود 142 میلیون نفر جمعیت می توان گفت که جزء 30 کشور با بیشترین جمعیت در جهان است. موقعیت جغرافیایی روسیه به گونه ای است که با قطب شمال چند دریا مانند دریای خزر، دریای ژاپن، دریای سیاه و دریای بربینگ و 14 کشور آسیایی مرز دارد. بیشتر مناطق روسیه جزء مناطق سردسیر و  نسبتا خشک هستند و بخش وسیعی از روسیه به دلیل اینکه در منطقه قطب شمال و هوای سردسیری قرار دارد خالی از سکنه است. در روسیه بیش از 10 نژاد مختلف علاوه بر روسی زندگی می کنند و به غیر از روسی که زبان رسمی روسیه است، 27 زبان رسمی دیگر در روسیه وجود دارند.

معمولا تورهای گردشگری شهرهای سن پترزبورگ یا مسکو را برای گردشگران و مسافرانی که به روسیه سفر می کنند، انتخاب کرده و تور را به آنجا می برند. بهترین فصل برای سفر به روسیه اواسط تابستان یعنی مرداد یا شهریور است که گرمای هوا در شهرهایی مانند مسکو و سنت پترزبورگ تا 20-30 درجه سانتی گراد می رسد و دمای مناسب برای سفر است. البته اگر اهل سرما و ماجراجویی هستید زمستان را هم می توانید به روسیه و شهرهایی مانند مسکو سفر کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که دما در روسیه و در این شهرها ممکن است تا 60 درجه زیر صفر هم برسد.

برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه به شرح زیر هستند:

دریاچه ی بایکال :این دریاچه در شرق سیبری قرار گرفته و با 1500 متر عمق، عمیق ترین و البته زلال ترین دریاچه دنیاست.

اثر تاریخی مادر میهن: این اثر در واقع یک  مجسمه عظیم و گرانقدر به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم است. این مجسمه با 85 متر ارتفاع دو برابر مجسمه آزادی در امریکا ارتفاع داشته  و از این حیث در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی ثبت شده است

کاخ پیترهوف: این کاخ یکی از جاذبه های گردشگری شهر سنت پترزبورگ است که توسط پیتر اول در اوایل قرن 17میلادی در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شده است. کاخ پیترهوف بیشتر آمار گردشگر را در میان آثار گردشگری روسیه دارد.

کاخ کرملین مسکو :یک قلعه تاریخی است که بصورت مجتمع در قلب شهر مسکو در سال ۱۴۸۷ ساخته شده است که به کاخ کرملین است. کرملین در زبان روسی به معنای دژ است.

قطب های جمهوری کومی: این ها مجموعه ای از صخره ها هستند که بلندترین آنها 42متر ارتفاع دارد و دانشمندان می گویند قدمت این صخره ها به 200میلیون سال پیش باز می گردد و از این حیث که ساخته دست انسان باشند بسیار عجیب هستند.

در مجموع می توان گفت که جاذبه های گردشگری و توریستی روسیه مجموعه ای از آثارتاریخی و البته برخی از جاذبه های طبیعی است که غالبا در محیط ها و شرایط سردسیر هستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 292
تعداد کل آرا: 3097
تعداد کل بازدیدها: 910751
جاذبه های گردشگری روسیه | مکان های دیدنی روسیه کدامند | زمان مناسب سفر به روسیه
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)