جاذبه های گردشگری ارمنستان | مکان های دیدنی ارمنستان | زمان مناسب سفر به ارمنستان

جاذبه های گردشگری ارمنستان | مکان های دیدنی ارمنستان | زمان مناسب سفر به ارمنستان

علاوه بر برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی که مقصدهای معروف و پر ازدحام گردشگری هستند، برخی از کشورهای واقع در شمال آسیا نیز هم جذابیت های گردشگری از جمله جاذبه های طبیعی، تاریخی و مراکز تفریحی و تجاری دارند که گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط دنیا از جمله ایران به خود جذب می کنند. یکی از کشورهایی که در سالهای اخیر در زمینه گردشگری بسیار توانسته موفق باشد و گردشگران بسیاری را به خود جلب کند، کشور ارمنستان است که در این نوشته به مکان ها و شهرهای دیدنی ارمنستان و همچنین زمان مناسب سفر به ارمنستان اشاره می شود.

کشور ارمنستان کشوری کوچک در آسیا میانه است که آب و هوای خشک و نسبتا گرم دارد و در تابستان دمای آن بین 18 تا 35 متغیر است. دمای هوا در شهرهای مختلف ارمنستان کمی متفاوت است اما ایروان که پایتخت ارمنستان و یک مرکز گردشگری و توریستی است در زمستان ها هوای چندان سردی ندارد و دمای آن بین 2 تا 10 درجه سانتی گراد متغیر است. در مجموع شاید بتوان گفت که از لحاظ آب و هوایی ارمنستان شباهت هایی به مرکز ایران داشته باشد و شما باید انتظار چنین آب و هوایی را داشته باشید.

مکان ها و شهرهای دیدنی ارمنستان

ارمنستان بطور کل از لحاظ جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی هم جذابیت های تاریخی بواسطه قدمت این کشور و هم جذابیت های طبیعی و مراکز تفریحی مدرن دارد.

مکان های تاریخی و باستانی ارمنستان شامل موارد زیر می شوند:

معبد گارنی که تاریخ ساخت آن به قرن اول میلادی بر می گردد و گفته می شود که به خدای مهر تقدیم شده است. این بنا به دلیل اینکه دین مسیحیت از قرن چهارم میلادی در ارمنستان به رسمیت شناخته شده است تاکنون مورد توجه بوده و آسیبی ندیده است. گفته می شود این بنا توسط تیرداد فرزند خسرو پرویز ساخته شده است.

کلیسای گغارت: این کلیسا در 35 کیلومتری ایروان در دره تاریخی گغارت قرار دارد. قدمت این کلیسا به قرن 13 میلادی یعنی حدود 8 قرن پیش بر می گردد. گغارت در زبان ارمنی به معنای نیزه است که به جهت اینکه با نیزه ای حضرت مسیح(ع) را به صلیب کشیدند این کلمه برای مسیحیان و ارمنی ها مقدس شمرده می شود.

ساختمان اپرا که قدمت آن به سال 1931 بر می گردد و یکی از بزرگترین سالنهای اپرا در دنیا می باشد. این ساختمان هم از لحاظ جاذبه تاریخی و هم اینکه هنرمندان بسیار بزرگ در آن اجرا دارند، بسیار مورد توجه قرار دارد، ضمن اینکه در کنار این ساختمان مراکز تفریحی و تجاری بنا گردیده است که برای گردشگران جذاب است.

گالری ملی ارمنستان یکی از مهمترین موزه های هنری دنیا محسوب می شود و قدمت آن به سال 1921 میلادی بر می گردد. این موزه بیش از 19000 اثر هنری از هنرمندان ارمنی، روسی و اروپای غربی دارد. آثار هنرمندان قرن هفده و هجده ارمنی نیز در این موزه مشاهده می شود.

از جذابیت های طبیعی ارمنستان می توان موارد زیر را برشمرد:

پارک دنیای آب ایروان که یک مجموعه تفریحی مدرن و بسیار جذاب است و یکی از بزرگترین پارک های آبی دنیا محسوب می شود که در کنار ان رستوران ها، اجراهای زنده موسیقی و انواع و اقسام استخرها و وسایل بازی آبی وجود دارد.

هامالیر که یک مجموعه فرهنگی و ورزشی محسوب می شود. این مجموعه از لحاظ معماری جذابیت دارد زیرا کل مجموعه براساس طرح عقابی که در حال برخواستن از زمین است شکل گرفته است. در این مجموعه انواع مسابقات ورزشی، کنسرتها و اجراهای نمایش برگزار می شود.

گاسگاد که به هزار پله نیز معروف است بنایی است که در سال 1970 میلادی است و مرکز شهر ایروان را به شمال شهر متصل می کند و چون 750 پله دارد به آن هزار پله گفته می شود. در این مجموعه مجسمه ها و بناهای یادبود مختلفی ساخته شده است که بسیار زیبا و جذاب هستند. ضمن اینکه طبیعت و محیط آن نیز بسیار زیبا و دل انگیز است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 280
تعداد کل آرا: 2795
تعداد کل بازدیدها: 741024


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)