جاذبه های گردشگری آلمان | مراکز تفریحی آلمان و زمان مناسب سفر به آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان | مراکز تفریحی آلمان و زمان مناسب سفر به آلمان

یکی از جذاب ترین و معروفترین شهرهای اروپایی که بسیاری از ایرانیان به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند، کشور آلمان است. در این  نوشته برخی از جاذبه های گردشگری و مراکز تفریحی و توریستی آلمان توضیح داده می شود و بهترین زمان و فصل مناسب برای سفر به آلمان بیان می شود.

زمان مناسب سفر به آلمان

آلمان از لحاظ آب و هوا نسبتا سرد است، بنابراین اگر با آب و هوای سرد مشکل دارید، توصیه می شود فصل تابستان را برای سفر به آلمان انتخاب کنید. البته معمولا این فصل در آلمان به نسبت دیگر فصول توریست های بیشتری به آلمان سفر می کنند. آب و هوای آلمان از نوع مرطوب است و در بیشتر فصول سال شاهد بارندگی در این کشور هستیم، بنابراین توصیه می شود که حتما چتر و لباس های متناسب این نوع آب و هوا با خود همراه داشته باشید.

البته اگر قیمت و هزینه های سفر برای شما مهم است توصیه می شود که فصل پاییز بویژه اواخر پاییز را برای سفر به آلمان انتخاب کنید چون از شلوغی و تعداد زیاد مسافران کاسته شده و قیمت هتل ها و مراکز تفریحی و توریستی آلمان کاسته می شود.

از لحاظ هزینه های خورد و خوراک شما هم می توانید رستوران ها و غذاهای گرانقیمت را انتخاب کنید که هزینه آنها ممکن است به چند ده یورو برسد اما فست فود ها و برخی از غذاهای ارزانقیمت در کافه ها را می توانید با قیمتی در حدود 5 تا 15 یورو و بعضا از فروشنده های خیابانی تا 2 یورو تهیه نمایید.

هزینه های حمل و نقل عمومی در آلمان به نسبت و با توجه به درآمد ما که به ریال است کمی بالا می باشد. اما توصیه می شود که برنامه سفر مشخصی داشته باشید تا بتوانید بلیط سفر بین شهرها یا درون شهرها را رزرو کرده تا از تخفیف بهره مند شوید.

بطور کل می توان گفت که در سفر به آلمان شما هزینه روزانه ای بین 40 تا 60 یورو را پیش بینی کنید.

جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی و توریستی شهرهای مختلف آلمان به شرح زیر هستند:

برلین بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آلمان است که از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارد. دروازه براندربورگ، کاخ رایشتاگ، کلیسای بزرگ برلین، گالری دیوار برلین و گذرگاه چارلی از جمله بناهای تاریخی و فرهنگی ارزشمند شهر برلین است.

هایدلبرگ: یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است که قدیمی ترین دانشگاه آلمان نیز در این شهر به نام دانشگاه هایدلبرگ قرار دارد. جذابیت شهر هایدلبرگ ساختمان های قدیمی و خیابان های تاریخی است که با قدم زدن در آن شما می توانید حس اروپای قرن 18 را تجربه کنید.

فرانکفورت بیشتر یک شهر صنعتی و تجاری است اما جاذبه های گردشگری نیز هم از نوع قدیمی و هم از نوع مدرن در خود دارد که از میان آن می توان به جاذبه طبیعی رودخانه ماین، باغ وحش، مراکز خرید جذاب، پارک ها و انواع کافه ها و موزه ها اشاره کرد.

هامبورگ دومین شهر بزرگ و پرجعمیت آلمان پس از برلین است. این شهر بزرگترین اسلکه های اروپا را در خود جای داده است. وجود کانال های ابی و قدم زدن در سواحل آن که بسیار شبیه شهر ونیز ایتالیاست سبب شده که به این شهر لقب ونیز شمال بدهند.

مونیخ شهری است که در طول جنگ جهانی بسیار مورد تهاجم بوده و تقریبا از بین رفته است اما پس از آن این شهر به یکی از مراکز تجاری و صنعتی و توریستی آلمان تبدیل شده است که از میان جاذبه های آن می توان به اردوگاه کار اجباری داخائو در 16 کیلومتری مونیخ و همچنین استادیوم عظیم پارک المپیک اشاره کرد.

دوسلدورف نیز از جمله شهرهای صنعتی و تجاری آلمان است که در کنار رودخانه راین قرار دارد. این شهر از جمله شهرهای قدیمی و تاریخی آلمان است که موزه کونست پالاست یکی از بهترین مجموعه های هنری آلمان در دوسلدورف قرار دارد.

البته دیگر شهرهای آلمان جاذبه های تاریخی، طبیعی، صنعتی و تجاری دارند که توضیح همه آنها در این مقاله نمی گنجد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 280
تعداد کل آرا: 2795
تعداد کل بازدیدها: 741024


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)