توصیه های متخصصان تغذیه در مورد رنگ غذا و طراحی غذا

توصیه های متخصصان تغذیه در مورد رنگ غذا و طراحی غذا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

در مورد تغذیه، نحوه آن و ... متخصصان تغذیه و پزشکان توصیه های زیادی دارند، اینکه ازچه غذایی بخوریم، چقدر غذا بخوریم، چگونه غذا بخوریم و ... از توصیه هایی می باشند که اکثر کارشناسان تغذیه آن را بیان می کنند، در حالی که شاید کمتر متخصص و کارشناس تغذیه ای باشد که در مورد رنگ غذاها هم توصیه نماید، بر اساس توصیه متخصصان در هر وعده غذایی لازم است از پنج رنگ مختلف غذایی استفاده کرد.

غذاخوردن یکی از اصلی ترین فاکتورهایی می باشد که بر روس سلامتی انسان تاثیر گذار، است، انسان با تغذیه سالم و مفید می تواند از سلامتی خود در تمام طول عمر محافظت و مراقبت نماید، تاثیر غذا بر سلامتی تنها مربوط به خود غذا و اینکه سالم و یا فاسد می باشد، نیست، و همچنین محدود به سبک تغذیه نمی باشد، بلکه رنگ هایی غذا هم می تواند در روی سلامتی انسان تاثیر داشته باشد. از این رو، متخصصان توصیه می کنند، که از رنگ های مختلف در غذا استفاده شود. چرا که بر اساس عقیده پزشکان، غذا خوردن و سبک غذا نقش بسیار بزرگی در سلامتی انسان دارد، انسان هر روز، و روزی چند بار غذا می خورد.

غذاخوردن درست و سالم، اساس و پایه سلامتی می باشد، به نظر پزشکان، خوردن غذای سالم در زمان کودکی تا زمان پیری بر روی سلامتی انسان تاثیر می گذارد و می توان تا سن پیری از سلامتی انسان محافظت نماید.

در تمام دنیا، پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه های برای درست و سالم غذا خوردن ارائه می دهند، که یکی از توصیه های مهم کارشناسان تغذیه معاصر، مربوط به رنگ غذاها می باشد. این یک توصیه آسان و راحت است و می توان آن را به راحتی عملی کرد.

متخصصان تغذیه توصیه می کنند که انسان هر روز 5 نوع غذای مختلف و در رنگ های متفاوت را مصرف نماید، مثلا در طول روز شما غذاهایی مانند برنج و غذاهایی از این قبیل بخورید، در کنارش از میوه ها (در رنگ های مختلف)، سبزیجات (در رنگ های مختلف)، مواد لبنی، و ... هم می توانید مصرف کنید.

هفته ای یک الی دوبار گوشت قرمز (صد گرم الی صد و پنجاه گرم) در طول هفته دو الی سه بار گوشت مرغ و یا ماهی مصرف کنید.

طبیعی است که در یک روز می توان از همه این غذاها استفاده کرد، با این حالی می توان در روزهای مختلف از مواد غذایی سفید، زرد، قرمز، قهوه ای، سبز، نارنجی، بنفش، رنگ های سیاه و ... استفاده کنید. در هر وعده غذایی می توانید بیش از 5 رنگ غذای مختلف داشته باشید. اما بر اساس توصیه پزشکان و کارشناسان تغذیه از این کمتر نباشد.

مصرف غذا در رنگ های مختلف بر روی سلامتی، اشتها و روحیه انسان تاثیر مثبتی دارد و همچنین برای حفظ سلامتی مهم و مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859868

نظرات کاربران

*