توصیه های برای خوشبختی در خانواده | گام های مهم برای خوشبختی در خانواده | بخش دوم

توصیه های برای خوشبختی در خانواده | گام های مهم برای خوشبختی در خانواده | بخش دوم

در بخش اول مقاله به بررسی توصیه های روانشناسان و دانشمندان در مورد چگونگی ساختن یک خانواده خوشبخت و سعادتمند توضیح دادیم و توصیه های این دانشمندان را تقدیم شما کردیم، در این بخش مقاله ادامه توصیه های و سفارش های دانشمندان و روانشناسان در مورد داشتن خانواده خوشبخت را تقدیم شما می کنیم.

 1- مسئولیت های و وظایف متاهلی را باید با روی باز و به خوبی بپذیرید و باید با یک اعتقاد کامل آن را به دوش بگیرید.

2- از علل و دلایلی که سبب بحث و مناظره و جدل می شود، تا حد امکان باید پرهیز کنید.

3- زمانی را برای کار کردن مشترک با همسرتان در نظر داشته باشید، تا برای آینده خاطرات خوبی داشته باشید و همچنین یکدیگر را خیلی بهتر درک کنید.

4- اجازه دهید که همسرتان به صورت آزاد توانایی و فرصت نشان دادن خود را داشته باشد و پیشرفت کند. در هیچ موضوعی او را تمسخر نکنید.

5- در امور مالی صبور و محترم باشید و در این ارتباط اصلاً بی قراری نکنید. در اول بحث ها و سر آغاز بحث ها معمولاً بحث مالی می باشد.

6- در صورت امکان، مشکلات و گرفتاری های بیرونی را با همسرتان در میان نگذارید، سعی کنید خودتان از عهده آن ها بر بیاید، عاشق ها نباید این را فراموش کنند.

توصیه های برای خوشبختی در خانواده | گام های مهم برای خوشبختی در خانواده | بخش دوم

7- مشاوره در زندگی خانوادگی یک اصل مهم می باشد. هر یک از زوجین باید خود را در این زمینه نیازمند بدانند و این حس را نداشته باشند که از مشاوره بی نیاز هستند و یا عکس این احسای در آنها ایجاد نشود که مهم نیستند و کسی از آنها نظر نمی خواهد.

8- خوشبختی خانواده این نیست که در خانه هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. از پس مشکلات بر آمدن ارتباط با توانایی ها و جلوگیری از تاثیرات منفی آن بر روی زندگی و حل آنها می باشد.

9- فرار کردن از مشکلات و ترک خانه راه حل نمی باشد. خوب است، به صورت آرام مشکل را درک کرده و شروع به حل آن کنید.

10- در حین بحث و مناظره همسرتان را با کلمات زیبا و قشنگ مورد خطاب قرار دهید. کلمات و لغات ناپسند فرصت اثر گذاری خوبی ها را نمی دهد.

11- زخم شمشیر خوب میشه، اما زخم زبان نه. در بحث های خانوادگی، از کلمات که زخم زبان می زند، پرهیز کنید، وگر نه مسئله ای کوچک می تواند عشق و علاقه را از بین ببرد.

12- حرف هایی مانند غرورم، غرورم، حرف های است شیطان به عنوان تله زود به زود از آن استفاده می کند. در حین یک بحث و جدل شیطان این حرف ها را به طرفین نشان می دهد و تلاش می کند راه آتشی را ببندید.

13- از این که در نزد بچه با همسرتان بحث کنید و یا صدای خود را بالا ببرید، پرهیز کنید. چرا که کودکان ابتدا از والدین خود به عنوان الگو استفاده می کنند. این گونه مشکلات و راه های آن در ذهن کودکان قرار می گیرد و سال های تاثیر منفی خود را می گذارد.

14- به یکدیگر هدیه بدهید تا عشقتان زیاد شود و خوشبختی و عشق شما زیاد شود.

15- با موضوعاتی که برای شما جالب نیستند، همسر خودتان را دچار بحران نکیند. شما باید سعی کنید اسراری که می خواهید کشف کنید، را خودتان رمز گشایی کنید.

توصیه های برای خوشبختی در خانواده | گام های مهم برای خوشبختی در خانواده | بخش دوم

16- خانه را نباید به شرایطی تبدیل کنید که هر کس در گوشه ای بشنید و پتو بکشد بر روی سرش، تا حد امکان با همسرتان صحبت و ارتباط داشته باشید.

17- خانمی که شاغل است، نباید مسئولیت اولیه خود را فراموش کند. باید بین کارهای خانه و کارهای بیرون تفکیک گذاری کنید.

18- وقتی اقوام همسرتان برای دیدنش می آیند، نارضایتی خود را بروز ندهید. بر عکس از آنها به شکل خوب استقبال کنید.

19- به ویژه به مادر زن و مادر شوهر خود احترام بگذارید. آنها را بر اساس سنت های خانواده به بهترین شکل خطاب کنید. با آنها بحث نکنید.

20- هر چقدر مادر زن و یا مادر شوهر مقصر هم که باشند، با آنها بحث و جدل نکنید. بعدها با همسرتان در این مورد به دنبال اطلاعات درست باشید.

21- پیامبر (ص) در مورد رعایت حقوق همسایه بسیار تاکید کرده اند. خوبی کردن به همسایه و همدردی و همدلی با همسایه از ارکان دین اسلامی می باشد.

22- جدایی های و عدم دیدار با هم، به مرور زمان دل ها را از هم دور می کند. گاهی حتی با عدم رضایت هم شد با همسرتان همفکری کنید. شاید کاری که انجام می دهید نافرمانی خدا باشد و آن انجام نگیرد.

23- کودکان بزرگترین نعمت خداوند هستند. تربیت درست آنها و مراقبت صحیح از آنها موجب می شود که این نعمت ها تبدیل به عذاب نشوند.

24- در مورد رسیدگی و تربیت کودکان اطلاعات درستی به دست آورید. بدانید که در هر دوره چگونه باید با آنها رفتار کنید. این گونه از لحاظ روحی و جسمی آنها را سالم تر بزرگ می کنید.

25- در امور اخروی با همسرتان به همدیگر کمک کنید. به اندازه به دنیا و آخرت اهمیت دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
توصیه های برای خوشبختی در خانواده | گام های مهم برای خوشبختی در خانواده | بخش دوم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)