توصیه هایی برای مراقبت های پس از زایمان

توصیه هایی برای مراقبت های پس از زایمان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/03

پس از هر زایمانی، چه طبیعی و چه سزارین، برای هر خانمی فعالیت هایی وجود دارد که باید انجام دهد و همچین، کارهایی وجود دارد که باید منع شود. امروزه می خواهیم در مورد مراقبت های پس از سزارین از جمله رژیم و تغذیه پس از زایمان، رابطه زناشویی پس زایمان و نکاتی از این دست صحبت کنیم.

ورزش کردن

برای ورزش کردن پس از زایمان باید 4 تا 6 هفته دست نگه دارید. علاوه بر این تغییرات هورمونی ناشی از زایمان هنوز تاثیر خود را دارند و تلاشتان برای کاهش وزن بی فاید خواهد بود و باید مدتی صبر کنید.

توصیه هایی برای مراقبت های پس از زایمان

رابطه زناشویی

ممکن است از نظر روانی میل جنسی شما از همان اولین هفته های ازدواج برگردد اما شما نیاز به ریکاوری جسمی دارید به خصوص پس از سزارین. توجه کنید اگر خودتان به کودک شیر می دهید، توصیه می شود تا 2 ماه به ابراز علاقه ی کلامی و حسی بسنده کنید.

رژیم غذایی و تغذیه

هنگامی که زایمان می کنید به طور طبیعی وزن زیادی از دست می دهید و همچنین خود شیر دادن نیز می تواند نقش زیادی در سوزاندن کالری ها داشته باشد. بنابراین سعی نکنید بلافاصله پس از زایمان، رژیم را شروع کنید. باید رژیم غذایی متعادل داشته باشید و ملایم ورزش کنید.

توصیه هایی برای مراقبت های پس از زایمان

کارهای منزل

اگر از آن دسته از خانم ها هستید که نمی توانید به هم ریختگی منزل را تحمل کنید و دائما باید همه  جا را گرد گیری کنید و تمییز کنید، به شما توصیه می شود که خواهشا کمی به فکر خودتان باشید. کارهای منزل را برای چند هفته به کس دیگری بسپارید.

سر کار رفتن

اگر می خواهید هرچه سریعتر به کار خود برگردید، سعی کنید از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با نوزادتان استفاده کنید و همچنین توانایی های جسمانی خود را زود تر بدست بیاورید. اگر شغل کم تحرکی دارید، دو هفته پس از زایمان طبیعی و 4 هفته پس از سزارین می توانید به سر کار برگردید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.8
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5639
تعداد کل بازدیدها: 1755023

نظرات کاربران

*