تنها با خوردن این ماده غذایی وزن کم کنید | فواید فیبر برای بدن | تاثیر فیبر بر وزن کم کردن

تنها با خوردن این ماده غذایی وزن کم کنید | فواید فیبر برای بدن | تاثیر فیبر بر وزن کم کردن

بسیاری از ما برای کم کردن وزن و آب کردن چربی ها مصرف پروتئین را به عنوان یک ماده موثر برای از دست ندادن ماهیچه ها می شنویم. پروتئین ها به شما کمک می کند که هم وزن کم نموده و کمر خود را لاغر کنید هم عضله بدست آورید.

اما اگر شما تمامی رژیم های غذایی خود را اجرا می کنید و در خوردن غذاهای خود وسواس دارید ولی همچنان وزنتان ثابت مانده و این چند کیلوگرم بار مزاحم را نمی توانید آب کنید ممکن است فراموش کرده باشید که یک ماده غذایی معجزه آسا را مصرف کنید. این ماده غذایی ضروری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این ماده غذایی فیبر است.


مطالعه ای که در سال های اخیر منتشر شده است نشان می دهد که تلاش برای خوردن 30 گرم فیبر روزانه نه تنها می توانید به کمک آن سایز کمر خود را کاهش دهید، بلکه می توانید فشار خون خود را نیز تنظیم کرده و پاسخ بدن شما به انسولین را بهبود ببخشید. بر اساس این یافته ها، محققان 240 شرکت کننده را به دو گروه تقسیم کرد که در آن یک گروه از رژیم غذایی انجمن قلب آمریکا استفاده کردند که عمدتا شامل غذاهای حاوی فیبر بالا مانند میوه ها و سبزیجات و همچنین پروتئین های ناب بود، در حالی که گروه دیگری به طور کامل آموزش داده شده بودند که هر روز 30 گرم فیبر مصرف کنند. هر گروه به طور میانگین روزانه 19 گرم فیبر مصرف می کردند، گروهی که رژیم غذایی AHA داشتند یا همان گروه دوم به میزان 1.3 پوند بیشتر از گروه رژیم غذایی با فیبر بالا وزن کم کرده بودند.

هر دو گروه قادر به حفظ وزن خود برای یک سال پس از آزمایش بودند، که ثابت می کند که اضافه کردن مقدار قابل توجه فیبر به رژیم غذایی روزانه شما می تواند باعث کاهش وزن قابل نگهداری شود. دکتر فرانک هو، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و استاد تغذیه و اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی هاروارد توضیح داد: "علاوه بر کنترل وزن، رژیم های غذایی با فیبر بالا نیز می توانند به جلوگیری از دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی و عروقی کمک کنند." ، وی افزود که منابع فیبر شما باید بیشتر از دیگر منابع تغذیه ای شما در رژیم غذاییتان باشد. تعجب می کنم که چگونه این ماده غذایی جادویی را به صورت یکپارچه به رژیم غذایی خود متصل نمی کنید؟

اگر تنها در روز مقدار کمی از مواردی که می توانند در رژیم غذایی شما مورد استفاده قرار گیرند را فیبرها تشکیل دهند در عرض کمترین مدت تغییرات بسیار زیادی در سایز خود خواهید داشت. اگر سعی کنید خود را به سمت رژیم های غذایی پر از فیبر ببرید علاوه بر کاهش وزن می توانید آن را به عنوان جزیی از عادت غذایی خود انتخاب کرده و هیچ گاه برای افزایش وزن دغدغه نداشته باشید چون بدن شما به یک رژیم پر از فیبر عادت نموده و نمی توانید آن را تغییر دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
تنها با خوردن این ماده غذایی وزن کم کنید | فواید فیبر برای بدن | تاثیر فیبر بر وزن کم کردن
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)