تنبلی نشانه چیست | آیا میان تنبلی و هوش ارتباطی وجود دارد؟

تنبلی نشانه چیست | آیا میان تنبلی و هوش ارتباطی وجود دارد؟

تنبلی یکی از خصلت هایی می باشد، که بسیاری از افراد نسبت به آن دیدگاه منفی دارند و افراد تنبل را مورد نکوهش قرار می دهند، در حالی که تحقیقات علمی جدید در ایالات متحده آمریکا، ارتباط میان تنبلی و سطح هوش بالا را اثبات کرده است و بر اساس این تحقیقات انسان های باهوش تنبل می باشند.

نتیجه‌ یک تحقیق در آمریکا نشان داده، افراد اهل تفکر از کارهای فیزیکی سریع‌ تر خسته و در ادامه‌ کار خود بیشتر درگیر کارهای فکری می‌شوند. همچنین افراد با فعالیت فیزیکی بالاتر با خسته شدن از کارهای فکری به دنبال رفع خستگی می‌ گردند. دانشمندان و محققان دانشگاه فلوریدا (University of Florida) در آمریکا، اثبات کرده اند، افرادی که دارای هوش بالایی هستند، سبک زندگی پر تحرک و فعال را دوست ندارند. برای انجام آزمایش، محققان به بررسی یک گروه 60 نفره پرداخته اند. در این تحقیق این موضوع بررسی شد، که این افراد در اوقات بیکاری خود به چه کاری مشغول می شوند. علاوه بر این، دانشمندان برای اینکه میزان هوش افراد را معین کنند، تست های استانداردی را انجام داده اند. در نتیجه تحقیقات مشخص شد، افرادی که دارای سبک زندگی فعال و پر تحرک هستند، در موارد بسیار نادر و کم دارای هوش بالایی می باشند. به همین دلیل تنبلی می تواند، نشانه هوش بالا باشد، دانشمندان توضیح داده اند، افرادی که روی مبل می نشینند، بیشتر دوست دارند، فکر کنند.

تنبلی نشانه چیست | آیا میان تنبلی و هوش ارتباطی وجود دارد؟

علت این امر آن است که، بین عملکرد شناختی و تحرک فیزیکی انسان رابطه معکوس وجود دارد. این ارتباط در سنین پایین ایجاد می شود و در تمام طول زندگی انسان ادامه پیدا می کند.

بر اساس تحقیق محققان در زندگی به افراد فعال و پر تحرک فشار زیادی وارد می شود. چرا که، این افراد نمی دانند با فکر و ذهن خود، چکاری را انجام دهند. اما افراد باهوش به زندگی کم تحرک اولویت می دهند، چرا که، این سبک زندگی به فعالیت های فکری و ذهنی آن ها امکان می دهد.

بر اساس تحقیقات جدید، انسان های باهوش بیشتر عاشق تفکر هستند و اوقات خود را با اندیشه و تفکر پر می کنند. بنابراین دنبال فعالیت های ورزشی و تحرک بدنی نیستند. برعکس آدم هایی که اهل تفکر نیستند برای پر کردن اوقات خالی خود به دنبال ورزش می روند. بنابراین افراد اهل تفکر بیش تر در معرض بیماری هایی قرار می گیرند که ناشی از عدم تحرک بدنی است. اینگونه افراد باید از هوش خود جوری استفاده کنند تا آسیبی به سلامتشان وارد نشود.

مطالعات و تحقیقات اخیر نشان می دهند، افرادی که کمتر از نیروی فکریشان استفاده می‌کنند، زودتر حوصله‌شان سر رفته و به ورزش و تمرینات فیزیکی روی می‌آورند. در حالی که افراد متفکر به جای ورزش کردن ترجیح می دهند، زمان بیشتری را صرف فکر کردن کنند. افراد متفکر و باهوش به تنبلی خود واقف بوده و به خوبی می‌دانند، هزینه اهمال‌کاری‌شان را بعضاً در مقاطع مختلف زندگی پرداخته‌اند. به همین علت ممکن است، ناگهان دست به اقدامات بزرگی بزنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
تنبلی نشانه چیست | آیا میان تنبلی و هوش ارتباطی وجود دارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)