تمیز کردن پوست با نمک | ماسک نمک برای سلامتی پوست و مو

تمیز کردن پوست با نمک | ماسک نمک برای سلامتی پوست و مو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/20

اگر چه استفاده زیاد از نمک برای سلامتی انسان مضر می باشد، ولی از نمک می توان به عنوان یک وسیله بهداشتی و زیبایی استفاده کرد و با آن ماسک های مختلف صورت درست نمود که برای پوست و زیبایی انسان تاثیرگذار هستند. در این مقاله چند نمونه از ماسک هایی که با استفاده از نمک درست می شوند و طریقه استفاده از آنها را تقدیم شما می کنیم.

همه در مورد مضرات و زیان های استفاده زیاد از نمک آگاهی دارند. اگر چه استفاده زیاد از نمک مضر می باشد. اما می توان با استفاده از نمک، پوست خود را تمیز کرد و از آن به عنوان یک وسیله زیبایی استفاده نمود. چرا که استفاده از نمک به عنوان یک وسیله آرایشی و زیبایی دارای فوائد زیادی می باشد. از این رو، ماسک هایی که با استفاده از نمک تهیه می شوند، را تقدیم شما می کنیم.

1- ماسک نمک و عسک: ماسک متوازن کننده

ماسک نمک و عسل دارای خواص همواره کننده و صاف کننده پوست می باشند. همچنین به علت داشتن خصوصیت درمانی برای بهبود زخم ها نیز بسیار مورد توجه هستند. این ماسک موجب تنظیم کردن ترشح چربی پوست شده و سبب مرطوب شدن پوست می گردد.

- طریقه آماده سازی ماسک:

به مقدار دو قاشق چای خوری نمک دریا را با چهار قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید تا به شکل معجون در آید، سپس بر روی پوست صورت که قبلاً آن را تمیز کرده اید، بمالید. البته به اطراف چشم این ماسک را نمالید. 10 الی 15 دقیقه آن را نگهدارید و سپس با آب ولرم و به کمک پنبه آن را به آرامی از روی صورت خود پاک کنید. بعداً می توانید صورت خود را با آب سرد بشورید و طبق معمول مراقبت های پوستی خود را مانند سایر زمان ها انجام دهید.

2- ماسک نمک برای پیشگیری جوش و آکنه:

نمک منافذ عمیق پوست را تمیز می کند و در سایه تنظیم کردن ترشح چربی در پوست، باکتری هایی که موجب ایجاد جوش و آکنه بر روی پوست می شوند را از بین می برد.

- طریقه آماده سازی ماسک:

به میزان یک قاشق چای خوری نمک دریا را با 100 گرم آب گرم در یک بطری شیشه ای مخلوط کرده و تا زمان حل شده کامل نمک آن را به هم می زنیم. حال ماسک بدست آمده را بر روی پوست صورت تمیز شده خود بمالید، دقت داشته باشید که ماسک وارد چشم نشود. اگر می خواهید به راحتی و آسان از این ماسک استفاده کنید می توانید به وسیله یک اسپری با صورت خود، ماسک را اسپری کنید. این ماسک را روزی یک بار و یا دو بار انجام دهید.

3- ماسک نمک لایه برداری:

نمک برای تمیز کردن سلول های مرده از روی پوست بسیار مفید است. در نتیجه موجب جوانی پوست، همواره شدن و بهتر شدن رنگ پوست می شود.

- طریقه آماده سازی ماسک:

به مقدار یک قاشق غذاخوری نمک و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. حال مخلوط لایه برداری شما حاضر است. مخلوط آماده شده را با حرکت ماساژ بر روی صورت خود بمالید. 5 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشورید.

4- وان نمک:

نمک برای تمیز کردن آلودگی ها و چرک هایی که در منافذ پوست نفوذ کرده اند، مفید است. مواد معدنی موجود در ترکیبات نمک برای محافظت از رطوبت پوست بسیار خوب است.

- طریقه آماده سازی وان نمک:

به وان حمامی، که با آب گرم پر کرده اید، به مقدار نصف استکان نمک اضافه کنید و به مدت 15 تا 30 دقیقه در این وان آب نمک بدن خود را ریلکس کنید.

5- ماسک از بین برنده کپک و شوره سر:

نمک برای داشتن موهای سالم و برای از بین بردن کپک و شوره روی سر بسیار مفید است و در عین حال به علت جذب چربی، با مرطوب کردن پوست سر، روند به وجود آمدن کپک در مو را کند می کند و مانع از ایجاد شوره سر می شود.

- طریقه آماده سازی ماسک:

به مقدار یک الی دو قاشق چای خوری نمک را بر روی سر و موهای خود بپاشید، انگشتان خود را خیس کرده و به مدت 10 الی 15 دقیقه به آرامی پوست سر خود را ماساژ دهید. سپس موهای خود را بشورید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276986

نظرات کاربران

*