تمیز کردن هوای خانه | پنج روش طبیعی که هوای اتاق را از میکروب ها تمیز می کند

تمیز کردن هوای خانه | پنج روش طبیعی که هوای اتاق را از میکروب ها تمیز می کند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/18

در فصل زمستان هوای خونه به دلیل اینکه درها و پنجرها بسته می باشد و انسان با انواع باکتری ها و میکروب های در محیط های عمومی در ارتباط می باشد، هوای خونه با باکتری و ویروس و غیره آلوده می شود، از این رو، پاک کردن هوای خونه در فصل زمستان بسیار مهم است و سبب سلامتی و تندرستی انسان می شود.

در فصل زمستان تمیز و پاک کردن هوای خونه از میکروب ها و باکتری های عفونی بسیار مهم و واجب می باشد. به این طریق انسان می تواند، خود را از سرما خوردگی و بیمار های عفونی محافظت کند. در در جه اول، هوای خونه را زود به زود عوض کنید. هر روز تمام سطوح خانه، ظروف ها و دستگیره ها و غیره با دستمال مرطوب تمیز کنید. این وسیله ساده سبب می شود، که میکروب ها و ویروس ها در هوا کاهش پیدا کند.

برخی وسایل طبیعی وجود دارد که، آنها بر روی میکروب ها و باکتری هایی که در خانه وجود دارند، تاثیر کشنده می گذارد و هوای خانه را بی ضرر می کند. از جمله این وسایل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- استفاده از سیر و پیاز:

سیر و پیاز دارای خواص قوی ضد باکتریایی و ضد میکروبی می باشند. لذا پیاز و سیر هوای آلوده به روغن های ترانس را به خوبی تمیز می کنند. دو الی سه حبه سیر و یک تکه کوچک پیاز را ریز خرد کرده و در ابعاد کوچک در خانه بگذارید.

2- دود کردن اسپند:

دود اسپند هوای خانه را از میکروب ها به خوبی تمیز می کند. هر روز اسپند دود کرده و آن را در خانه بچرخانید.

3- روغن چای، روغن کاج سفید، روغن اوکالیپتوس (Eucalyptus):

این روغن ها یک ضد عفونی کننده بسیار قوی می باشند. برای خانه چراغ هایی ویژه برای دود کردن و ایجاد عطر بخرید و هر روز یکی از این روغن ها را در این چراغ ها ریخته و روشن کنید. اما اگر از این چراغ ها ندارید می توانید در یک قوطی اسپری به مقدار یک استکان آب و نصف قاشق چای خوری از روغن ترانس مورد علاقه ریخته و به کمک اسپری هوای خونه را زود به زود مرطوب کنید.

تمیز کردن هوای خانه | پنج روش طبیعی که هوای اتاق را از میکروب ها تمیز می کند

4- استفاده از گل های تزئینی خانه:

گل های خانه هم برای تمیز کردن هوای خانه بسیار مفید هستند. هوای خانه را مرطوب می کنند و با اکسیژن غنی می نمایند. بهترین و مفیدترین گل های خانه این ها هستند، گل شمعدانی، گل کلروفیتوم (Chlorophytum) با برگ گندمی، سگل یا آلوئه، کالانکوئه و غیره.

5- استفاده از پوست مرکبات:

مرکباتی مانند پرتغال، گریپ فروت، ماندارین و به ویژه پوست این میوه ها سرشار از فیتونسید (Phytoncide) می باشند که خواص میکروب کشی دارد. لذا پوست مرکبات را دور نریزید و پوست آنها را ریز خرد کرده و در مناطق مختلف خانه بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277085

نظرات کاربران

*