تمامی مشکلات زندگی حاد نیستند | چگونه مشکلات را پشت سر بگذاریم

تمامی مشکلات زندگی حاد نیستند | چگونه مشکلات را پشت سر بگذاریم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/09

دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زندگی یکی از موضوعاتی است که این روزه با آن درگیر هستیم. اما آیا تمامی مشکلاتی که با آن درگیر هستیم ارزش وقت گذاشتن را دارند؟ قطعا نه!

اینکه همانند یک توپ از استرس زندگی کنید کار چندان سختی نیست و نشان می دهد که نمی توانید که مشکلات و استرس های خود را تقسیم بندی نموده و اولویت دهید. البته که برخی از مشکلات غم انگیز و حاد هستند.
اما همه مشکلات زندگی حاد نیستند و تنها نشانه ای از این هستند که شما انسانی زنده هستید. آیا تا بحال اینگونه به مسائل زندگی خود نگریسته بودید؟ اکثر مشکلات تنها نشان می دهد که شما یک انسان هستید که امتیاز زنده بودن را دارید و هنوز زنده هستید. در این مقال به تفکیک مشکلات زندگی می پردازیم و بیان می کنیم که چگونه می توان مشکلات زندگی را از هم جدا نموده و تفکیک کرد. چون همه موضوعاتی که در روز با آن درگیر هستید ارزش زمان و اعصاب شما را نداشته و تنها باید از آن ها بگذرید.

1. همانطور که M. Scott Peck، MDخانم اسکات می گوید : "زندگی مجموعه ای از مشکلات است که باید حل شود." اگر شما مشکلی دارید، پس زنده هستید، و این شگفت آور است و زنده بودن شما یک معجزه است. شانس اینکه یک موجود زنده در این جهان باشد، نزدیکت به صفر بوده که شما آن را دارید.

2. شما تنها نیستید. اگر مشکلی داشته باشید، با همۀ افراد که در زمین زندگی می کنند مشترک هستید. اگر شما 100٪ بدون مشکل باشید، می توان گفت که تنها فرد روی کره خاکی هستید. مشکلات به شما فرصتی می دهد تا با دیگران که مشکلات مشابهی دارند ارتباط برقرار کنید. نه اینکه بخواهید فقط بنشینید و به یکدیگر شکایت کنید. اما اتصال، همکاری و پشتیبانی از یکدیگر می تواند در روحیه هر دو طرف تاثیر گذار باشد. همینکه شما این احساس را پیدا کنید که در این مشکلات تنها نبوده و افراد زیادی هستند که همانند شما این مشکلات را دارند.حتی اگر فکر می کنی که تنها هستی باید بدانید که تو تنها نیستی.

3. مشکلات زندگی می توانند شما را فروتن کنند و می توانیم مقدار بسیار زیادی از انسانیت را مشاهده و استفاده نماییم.

4. مشکلات می تواند به عنوان یک سکوی پرش برای قدردانی، که کلید خوشبختی است، کمک کند. بدون مشکلی، شما نمی توانید بخش های مشکل زندگی خود را درک کنید؛ چه خبره

5. مسائل انسانی در حوزه بازی تمامی انسانهای روی کره زمین قرار دارند. هر کس مشکلات خود را دارد، حتی بهترین گروه ها نیز که از نظر حمایتی همه جوره تامین هستند با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. در حقیقت، افراد خودمحور اغلب مشکلات بیشتری نسبت به افرادی دارند که مشورت نموده و با خانواده خود از پس مشکلات بر می آید. .

6. مشکلات می توانند به شما رشدی الهام بخشند. اگر مشکلی وجود نداشته باشد که دیگر راحتی بنظر نخواهد رسید. پس در نظر داشته باشید که مشکلات آنقدر که فکر می کنید بد نبوده و مضر نیستند. 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 116
تعداد کل بازدیدها: 48586

نظرات کاربران

*