تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia | کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است | کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia

تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia | کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است |  کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/25

در این بخش ما به شما تفاوت بین کارت گرافیک amd و nvidia را بیان می کنیم . انتخاب کارت گرافیگ کار آسانی نیست که هر ساله فناوری جدید برای کارت گرافیگ رونمایی می شود که باعث قدرتمند ان ها می شود.

 کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است

اگر شما درباره آنها مطالعه وبررسی کافی نکرده باشید انتخاب جدیدترین و قوی ترین آنها می تواند ریسکی بزرگ به حساب آید البته خرید یک کارت گرافیگ خوب یکی از هوشمندانه ترین گزینه های انتخاب جهت ارتقای کامپیوتر های پی سی است اگر چه بیشتر کاربران آهنا رابه عوان یکی از ملزومات بازی ها ی کامپیوتر می شناسند اما یک کارت گرافیک خوب می تعواند کارکرد کلی کامپیوتر شما رابهبود ببخشد بنابراین باید در انتخاب آن بسیار دقیق ومحتاط بشید در صورتی که قصد دارید بهترین بازی های جدید را روی پی سی خود اجرا کنید کامپیوتر شما باید از توانایی کافی برخوردار باشد.
هیچ سی پی یو با هر تعداد هسته پردازشی هم که داشته باشد یا هر مقدار حافظه رمی اضافی که فکرش را هم بکنید نمی تواند به اندازه نصب یک کارت گرافیک سریع و قدرمند در اجرا کیفیت نمای بصری ارائه شده توسط کامپیوتر موثر باشد

تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia | کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است |  کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia

تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia

دو شرکت amd و nvidia تولید کننده های مهم عمده چیپ ست های گرافیگی هستند .
با این که نسل فعلی کارت گرافیک انویدیا کمی سریع تر از کارت گرافیک ای ام دی هستند قطعا نمی توان گفت کارت های کدام شرکت بهترند در حال حاضر کارت amd ارزان تر بوده و ویژگی های مشابهی ارائه می کنند اگر شما از پیش یک سیستم بر اساس amd دارید. قابلیت های ان می تواند با ویژگی گرافیک رادئون amd یکجا جمع شده وبه همکاری بپردازد.

  کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia

تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia | کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است |  کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia


موضوع مشابهی نیز در مورد سیتم های اینتل و کارت گرافیک nvidia جیفورس صادق است به هر حال هر دو برند جاگیزنی مناسب برای یکدیگرند این تولید کننده های تراشه جی پی یو خود را که نیروبخش کارتهای گرافیگ نگارش مرجع reference خودشان هستند .به تولید کننده های دیگر نیز می فروشند شرکتهای تولید کننده ماننده Sapphire، Gainward، MSI وغیره این تراشه را گرفته و براساس مشخصات ای ام دی و انویدیا نگارش خص خودشان از آنها را با افزودن قابلیتها یی نظیر درگاه های اتصال اضافی مثل HDMI، فن خنک کننده بیشتر overclock از پیش انجام شده از سوی کارخانه که از برندی به برندد دیگر تفاوت دارد به بازار عرضه می کنند.

تفاوت کارت گرافیک شرکت amd و nvidia | کدام کارت گرافیک قدرتمندتر است |  کارت گرافیک amd بهتر است یا nvidia

نکته : نکته بسیار مهم این است که اگر سیتم اسمبل شده شما از نوع amd است بهتر است از کار گرافیک شئی استفاده کنید زیرا سازگاری بهتر با سیتم شما دارد و این موضوع برای کارت گرافیک nvidia هم صادق است مثلا اگر سیستم شما داری cpu اینتل است است  بهتر است از گرافیک انویدیا  استفاده کنید.

نکته:
nvidia بهتره به همون دلیل که هم سریع و سازگاری بهتر با بازیهایه روز و پشتیبانیه بهتر برایه آپدیتها مخصوصا سریه G1 و احتمالا Extreme
Amd خوبه (البته msi نه) زمانی که شما بخواهید 2k یا بیشتر اجرا کنید که نیاز به رم زیاد دارید درFHD رم 4گیگ کافیه
و برایه اینده خرید کارت جدید با فن اوریه جدیدتر خیلی بهتر از sli یا cfx میباشد

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 99
تعداد کل آرا: 203
تعداد کل بازدیدها: 188548

نظرات کاربران

*