تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی | ویتامین c ایرانی بهتر است یا خارجی | قرص جوشان ایرانی بخریم یا خارجی

تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی |  ویتامین c ایرانی بهتر است یا خارجی |  قرص جوشان ایرانی بخریم یا خارجی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/02/13

در این بخش ما درمورد خرید ویتامین c به شما توضیح هاتی کامل می دهیم که شما برای خرید ویتامین c مدل خارجی یا ایران راهنمایی شوید اسید اسکوربیک یا ویتامین c یکی از داروهای محبوب بین افراد سالم وغیر سالم است که مصرف آن برایشان لذت بخش است.

توضیحاتی کامل برای مصرف ویتامین c

ویتامین سی در گروه ویتامین ها قرار دارد وبه شکل قرص 100 و 200 میلی گرمی وقرص جوشان 1000 میلی گرمی پودر 500 میلی گرمی وآمپول 500 میلی گرمی در داروخانه ها ی کشور عرضه می شود . که قرص جوشان دربین آنها طرف دار بیشتری دارد. ویتامین c  ویتامین محلول در اب است که از اجزای ضروی  برای ساخت و نگهداری کلاژن و بافت محیطی بین سلولی است مصرف این دارو  سبب تقویت دستگاه ایمنی وافزایش سرعت بهبود زخم می شود همچنین از تشکیل نیتروزآمین ها  و نیتروز اوره های سرطان زا جلوگیری می کند. مواد مصرف ویتامین سی در پیشگیری و درمان بیماری اسکوروی کمک به درمان سوختگی شدید بهبود شکستکی  یا زخم بیماری های مزمن است.

تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی |  ویتامین c ایرانی بهتر است یا خارجی |  قرص جوشان ایرانی بخریم یا خارجی

اسید اسکوربیک نیز مانند داروهای دیگر عوارضی از خود نشان می دهد  که اغلب دستگاه عصبی پوست  و گوارش و ادراری را در گیر می کند وشایع ترین این علایم شامل سرگیجه درد در محل تزریق  اسهال وسوزش و سردل  افزایش دفع ادرار یا تخریب دندان ها با مصرف طولانی مدت قرص هیا جویدنی است. افراد دچار کمبود آنزیم g6pd باید از مصرف زیاد این دارو بپرهیزند

زیرا احتمال بروز کم خونی در این افراد مصرف اسید اسکوربیک وجود دارد  ویتامین سی تزریقی در معرض نور به تدریج تیره می شود اما تغییر رنگ جزیی در اثر درمانی آن ندارد  ویتامین  سی تزریقی رامی توان به9 صورت رقیق نشد استفاده کرد از محلول خوراکی ویتامین سی می توان همراه غذا استفاده کرد.قرص های جوشان این ویتامین را باید در یک لیوان آب حل وبلا فاصله مصرف کرد.

 تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی

 تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی مسله اول قیمت این محصول است که محصول ایرانی ارزان تر است و کارایی مناسبی هم دارد . و مسله دوم این است :با توجه به رژیم غذایی ما  ایرانی ها مولتی ویتامین ساخت اروپا به درد ما نمی خورد ایرانی باتوجه رژیم غذای ایرانی ها ساخته شده است اگر خیلی اصرار دارید که محصول خارجی بگیرید مولتی ویتامین میم یا ساخت آمریکا وکانادا خوبه که دوز موادش مناسب تر است و با رژیم غذای ایرانی ها سازگارتر است.

ویتامین c ایرانی بهتر است یا خارجی

آیا داروهای خارجی از انواع ایرانی موثر تر هستند : برای روشن شدن مساله بهتر است ابتدا به فرایند تولید دارو اشاره کنم. صنعت داروسازی صنعت ارائه داروهایی است که بتوانند بعد از استفاده اثر موردنظر را ایجاد کنند. تولید هر شکل دارو روش خاصی دارد. پس داروهای ایرانی و خارجی تفاوتی باهم ندارند. بالاخره داروهای ایرانی و خارجی تفاوت دارند ولی این تفاوت در مواد اولیه آنها نیست و مواد اولیه تا حد زیادی یکسان است. البته ماده اولیه خوب هم لازم است اما هنر و پیچیدگی کار در مخلوط کردن و به‌دست آوردن داروی نهایی است. به عبارت دیگر میزان اثربخشی دارو فقط به ماده اولیه خوب مربوط نیست و به فرایند خوب و صحیح ساخت آن هم بستگی دارد.

تفاوت بین قرص جوشان ایرانی و خارجی |  ویتامین c ایرانی بهتر است یا خارجی |  قرص جوشان ایرانی بخریم یا خارجی

قرص جوشان ایرانی بخریم یا خارجی

در کشور ما قسمت دوم یعنی صنعت وجود دارد اما متاسفانه در تهیه ماده اولیه در داخل هنوز با مشکل روبرو هستیم و نمی‌توانیم همه مواد اولیه دارو را از داخل کشور تامین کنیم. در خط تولید داروها علاوه بر مواد اولیه، از مواد چسباننده و بازکننده و افزودنی و… هم استفاده می‌شود که این مواد در کیفیت نهایی دارو اثر بسیار زیادی دارند. اگر هرکدام از این مواد، کیفیت لازم را نداشته باشند، محصول نهایی مطلوب از آب درنمی‌آید. یعنی اگر مواد اولیه وجود داشته باشد داروهای خارجی هیچ مزیتی بر داروهای ایرانی ندارند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.4
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 99
تعداد کل آرا: 201
تعداد کل بازدیدها: 187671

نظرات کاربران

*