تغییر حال انسان | علل و دلایل تغییر زود به زود حال انسان چیست

تغییر حال انسان | علل و دلایل تغییر زود به زود حال انسان چیست
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/14

برخی از مردم، زود به زود حالشان تغییر می کند، گاهی شاد و خوشحال هستند، ولی در یک لحظه غگمین می شوند، یکد دفعه زیر گربه می زنند و یا قهر می کنند، به طور کلی افرادی هستند که ثبات ندارند، در برخی موارد شرایطی محیطی بر روی حال انسان تاثیر می گذارد، ولی در موارد دیگر تغییر حال انسان، ناشی از ناراحتی و اختلالات داخلی در ارگانیسم بدن می باشد.

گاهی با برخی از انسان ها موجه می شویم، که زود به زود حالشان تغییر می کند، این افراد بی دلیل خوشحال و یا غمگین می شوند، در برخورد با دیگران رفتارهای نامعقول و غیر باقل درکی دارند، بی جهت دوست دارند با نظر دیگران ابراز مخالفت کنند و یا زود قهر می کنند و تمایل شدید به گریه کردن دارند. در چنین شرایطی اکثر ما فکر می کنیم که محیط خارجی بر روی حال افراد تاثیر می گذارد و حال این افراد را تغییر می دهد. ولی در شرایطی هم که محیط خارجی ثبات است و هیچ اتفاق خاصی روی نداده، با ما شاهد این هستیم که این افراد حالشان تغییر می کند. لذا بر روی حال، احوال و روحیه انسان تنها محیط خارجی تاثیر نمی گذارد. در بسیاری از موارد بیماری های داخلی هم بر روی احوال انسان تاثیر منفی می گذارد. این گونه که، اگر حال شما زود به زود و به صورت شدید تغییر می کند، این نشانه ای از اختلال در مبادله مواد بدن و یا اختلال در متابولیسم بدن می باشد.

1- تمایل به گریه کردن بی دلیل:

اگر زود به زود و بی دلیل تمایل به گریه کردن دارید، در این صورت توصیه می شود که وضعیت غده تیروئید خود را چک کنید. چرا که تمایل زود به زود انسان به گریه کردن می توان نشانه کم کاری غده تیروئید باشد.

2- عصبی شدن و تمایل به قهر کردن:

اگر عصبی هستند و تمایل به قهر کردن دارید و نیز بسیار غر می زنید، توجه داشته باشید که چنین علائم و نشانه هایی می تواند نشان دهنده اختلال و بیماری در غده تیروئید باشد. اما این علائم و نشانه ها می توانند نشان دهنده اختلال دیگر در غده تیروئید بانشد، که از جمله آن مربوط به پر کاری تیروئید می باشد.

3- پرخاشگری و تمایل به افسردگی:

پرخاشگری و تمایل به افسردگی که موجب تغییر زود به زود حال انسان در مردان و زنان می شود، می تواند نشانه و علامت بیماری و یا اختلال در سیستم جنسی ارگانیسم بدن باشد.

معمولاً انسان های آرام و ساکت به صورت یکدفعه عصبانی نمی شوند. کنترل خود را از دست نمی دهند، اگر در این افراد، چنین شرایطی به وجود آمد، دقت داشته باشید که این علائم، نشان دهنده بیماری قلبی می تواند باشد.

4- رفتارهای نامعقول و تمایل به مخالفت با دیگران:

افرادی که دائم، از دیگران دوری می کنند و به نوعی در قهر به سر می برند، رفتارهای نامعقول دارند و می خواهند، همیشه با دیگران مخالفت کنند، توجه داشته باشند که این علائم از نشانه های اختلال در کبد و یا کیسه صفرا می تواند، باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240022

نظرات کاربران

*