تعیین جنسیت کودک | آیا رژیم غذایی و تغذیه زنان بر روی جنسیت کودک تاثیر می گذارد

تعیین جنسیت کودک | آیا رژیم غذایی و تغذیه زنان بر روی جنسیت کودک تاثیر می گذارد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

تعیین و مشخص نمودن جنسیت کودک برای بسیاری از خانواده ها مهم می باشد و آنها تلاش می کنند به انواع و اقسام روش ها جنسیت کودک خود را تعیین نمایند، که یکی از روش های شایع شده در جامعه مربوط به تغذیه مادر می باشد، ولی آیا با تغذیه مادر می تواند فرزند دختر و یا پسر به دنیا آورد.

تعیین کردن جنسیت کودک از زمان های گذشته برای بسیاری از مردم جالب و مورد علاقه بوده است. امروزه هم در بسیاری از موارد از زنان و مردان در این مورد سوالات و سخنانی را می شنویم، حتی امروزه برخی معتقدند که غذا و تغذیه زنان بر روی جنسیت فرزند تاثیر می گذارد، برای نمونه بسیاری از خانم ها به هم توصیه می کنند که برای پسر دار شدن گرمی بخورند و برای دختردار شدن سردی بخورند و در صفحات اینترنتی سوالات مختلفی در مورد اینکه آیا فرزندم پسر یا دختر خواهد شد پرسیده می شود. ولی آیا می توان به صورت آگاهانه و ارادی جنسیت فرزند را تعیین کرد، آیا با خوردن گرمی فرزند پسر به دنیا می آید. با توجه به اهمیت موضوع امروزه حتی متخصصان تلاش می کنند از روی گروه های خونی، تاریخ تولد زنان و غیره به تعیین جنسیت فرزند بپردازند. ولی یکی ار روش هایی که مردم به همه توصیه می کنند، تغذیه زنان می باشد. یعنی یکی از این گونه روش ها رژیم غذایی زنان می باشد. این گونه تصور می شود که، برخی از غذاها لازم است که از رژیم غذایی مادر خارج شوند و برخی دیگر از غذاها به رژیم غذایی مادر اضافه شوند تا بتواند جنسیت کودک آینده را تعیین نمود.

لازم به ذکر است که این دیدگاه از نظر علمی تصدیق نشده است و هیچ یک از تحقیقات به بودن ارتباط میان رژیم غذایی مادر و جنست فرزند اشاره ای نکرده اند.

به طور کلی در مورد مادر هیچ یک از روش های این شکلی و این گونه محاسبات و غیره نمی تواند، نتیجه بدهد. اما به چه دلیل؟ در درجه اول لازم است بدانیم که، به صورت فیزیکی جنسیت کودک وابسته به مادر نمی باشد. در ارگانیسم بدن زنان دو هورمون جنسی وجود دارد که همانند هم هستند یعنی هر دو XX می باشند. در حالی که در ارگانیسم بدن مرد، هورمون های جنسی متفاوت می باشند یعنی XY می باشد.

تعیین جنسیت کودک | آیا رژیم غذایی و تغذیه زنان بر روی جنسیت کودک تاثیر می گذارد

لذا در زمان لقاح اسپرم و تخمک تنها یکی از سلول های جنسی زنان و مردان با هم عمل لقاح را انجام می دهند و آن یک هورمون جنسی می باشد. این هورمون در زنان تنها می تواند هورمون جنسی X باشد و در مردان می تواند هورمون X و یا Y باشد. این گونه که، اگر سلول های جنسی مردانه که هورمون X را حمل می کنند با سلول های جنسی زنانه که دارای هورمون X می باشد، عمل لقاح را انجام دهد، یعنی دو هورمون XX با هم لقاح شوند می توان گفت که کودک دختر به دنیا می آید.

اما اگر سلول های جنسی زنانه که دارای هورمون X می باشد با سلول های جنسی مردانه که دارای هورمون Y می باشند، عمل لقاح را انجام دهد. لقاح XY به وجود می آید که این نشان می دهند کودکی که به دنیا خواهد آمد پسر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239994

نظرات کاربران

*