تصفیه هوا منزل با استفاده از گیاهان خانگی

تصفیه هوا منزل با استفاده از گیاهان خانگی

یکی از بهترین راه هایی که با استفاده از آن می توان، هوای داخل منزل را تصفیه کرد و هوای ناسالم را از بین برد، استفاده از گیاهان خانگی است. گیاهان خانگی مانند فیلتر عمل می کنند و هوای خانه شما را تصفیه می کنند. نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا بسیار زیاد است. در این مطلب قصد داریم در مورد گیاهان آپارتمانی اکسیژن ساز صحبت کنیم.

ترکیبات آلی فرار که آلاینده های مضری هستند، می توانند ناشی از گرد و خاک نقاشی ساختمان، پرینتر ها، لباس هایی که خشک شویی شده اند و غیره، باشد

ساختمان ها چه قدیمی باشند و چه تازه ساخت، می توانند مقادیری از این ترکیبات را داشته باشند. گاهی اوقات میزان ان ها انقدر زید است که می توانیم بوی آن ها را حس کنیم. ترکیبات آلی فرار می توانند به مشکلاتی همچون آلرژی و سرگیجه منجر بشوند. اما گل ها و گیاهان تصفیه کننده هوا می توانند اثر این ترکیبات را خنثی کنند و اکسیژن بیشتری تولید کنند.

گل های خانگی و آپارتمانی که می توانند به تصفیه هوا کمک کنند، شامل گل یشم، گل عنکبوتی، گل آناناسی، دراسنا و کاکتوس کارییبی می باشند.

پس از آزمایش های بسیاری که انجام شد، گل آناناس موفق شد تا 80 درصد از 6 نوع آلاینده را ازبین ببرد. همچنین گیاهان دیگر هم تاثیرات مفید دیگری دارند. برای مثال دراسنا 94 درصد استون که در لاک ناخن استفاده می شود را از بین میبرد. در میان این گیاهان تصفیه کننده هوا، گیاه عنکبوت سرعت بسیار زیادی دارد. این گیاه تنها ظرف چند دقیقه کار جذب آلاینده ها را آغاز کرد.

ما روزانه 11 لیتر هوا تنفس می کنی، به همین دلیل آلودگی هوا یک عامل بسیار مهم در سلامتی انسان می باشد. بنابراین باید سعی کنیم هرچه می توانیم خانه ی خود را سبز تر کنیم و از گل ها و گیاهان اکسیژن ساز بیشتر استفاده کنیم.

تصفیه هوا منزل با استفاده از گیاهان خانگی

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 690
تعداد کل آرا: 4572
تعداد کل بازدیدها: 907876


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)