تشخیص ماهی سفید ماده از ماهی سفید نر | ماهی سفید ماده بهتر است یا ماهی سفید نر

تشخیص ماهی سفید ماده از ماهی سفید نر | ماهی سفید ماده بهتر است یا ماهی سفید نر

خرید ماهی یکی از چالش هایی است که اکثر مردم جهان و اکثر مردم ایران بویژه کسانیکه در سواحل دریا زندگی نمی کنند یا کم ماهی مصرف می کنند، با آن مواجه هستند. در میان انواع ماهی هایی که در ایران وجود دارد ماهی سفید یکی از پرمصرف ترین ماهی ها در ایران است که شاید بتوان آن را در رده دوم یا سوم ماهی های پرمصرف ایران قرار داد. اما همانطور که می دانید ماهی ها نیز مانند هر جاندار دیگری در دو جنس نر و ماده وجود دارند. در این نوشته راه های تشخیص ماهی سفید نر از ماده و اینکه کدام نوع از ماهی سفید یعنی نر یا ماده آن برای خرید و خوردن بهتر است، توضیح داده می شود.

یکی از راحت ترین و شاید تنها ترین(برای یک فرد عادی و از روی ظاهر ماهی) راه های تشخیص ماهی سفید نر از ماده این است که به بدن و سر ماهی سفید نگاه کنید. ماهی سفید نر دارای خال های سفید است که تنها نشان نر بودن ماهی سفید است. این خال ها در اکثر ماهی ها وجود دارد و به دانه های مرواریدی معروف هستند و کار اصلی آنها نگهداری ماهی ماده است. این دانه های مرواریدی که در واقع دانه های سفید رنگ یا خال های سفید هستند در ماهی سفید نر هم بر روی سر و هم در پشت و طرفین ماهی دیده می شود. اما شما تنها با نگاه کردن به سر ماهی و مشاهده خال های سفید می توانید نر بودن ماهی سفید را تشخیص دهید.

اما در پاسخ به این سوال که ماهی سفید نر بهتر است یا ماهی سفید ماده باید گفت که اساسا ماهیان نر دارای گوشت بیشتر و لذیذتری نسبت به ماهی های ماده هستند و این در مورد ماهی سفید نر هم صدق می کند. یعنی ماهی سفید نر از ماهی سفید ماده خوشمره تر بوده و پرگوشت تر از ماهی سفید ماده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)